8 תמרורי אזהרה שהאוזניים שלכם “שולחות” לכם שאסור לכם בשום אופן התעלם מהם!

הכתבה שגרום לכם לא לזרוק את מקל האוזניים כל כך מהר לפח...מתי בפעם האחרונה ניקיתם את האוזניים שלכם? ברגע של גירוד עצבני, או שאתם מאלה שמעבירים מקלון כל ערב לפני השנה? האם עצרתם לרגע לחשוב, יאי, השעווה שלי היום צהובה במיוחד?

קרוב לוודאי שלא. אבל  בפעם הבאה שתנקו, רגע לפני שאתם זורקים את המקל לפח, הסתכלו עליו. השעווה שבאוזן יכולה להצביע על בעיות בריאותיות, ואם היא נראית כמו אחת מהרשימה למטה, כדאי שתיגשו להיבדק.

ולא, אין צורך להעלות לנו תמונות של השעווה שלכם בתגובות… ;)

1. שעווה בצבע אפור

אם השעווה בצבע אפור, אבל אתם מרגישים בסדר גמור ואין לכם אף סימפטום אחר, אז אין מה לדאוג. זה כנראה סתם אבק שהצטבר, נקו קצת יותר טוב מאחורי האוזן. זה נפוץ בעיקר לאנשים שגרים בערים בגלל זיהום האוויר.

2. שעווה עם שאריות דם

אם אתם רואים דם, זה כנראה סימן שיש לכם חור בעור התוף. מקרה כזה יכול להוביל לזיהום, לדלקות אוזניים ולירידה בשמיעה בסופו של דבר. מומלץ לבקר אצל הרופא.

3. שעווה בצבע חום

אם יש יותר מידי שעווה והיא בצבע כהה, זה כנראה מעיד שעוברת עליכם תקופה לחוצה. הגוף זקוק למנוחה, נסו להירגע בימים הקרובים.

4. שעווה בצבע שחור

אם זה קרה פעם אחת, לא נורא. אבל אם האוזן מגרדת וזה רק הולך ומחמיר, יכול להיות שיש לכם זיהום פטרייתי. מומלץ לבקר רופא גם במקרה הזה.

5. שעווה בצבע לבן

אם השעווה בצבע לבן, זה אומר שחסר לכם ויטמינים בגוף, בעיקר ברזל ונחושת. מומלץ להוסיף שעועית ושיבולת שועל לדיאטה, וכמובן ויטמינים. אלא אם כן בא לכם שהשעווה תישאר לבנה, אם נגיד לא בא לכם על צהוב…

6. שעווה עם ריח לא נעים

אין צורך גם להסתכל וגם לרחרח את המקל, אם יהיה ריח אתם תשימו לב. ריח חריף בצירוף רעש של ‘פופ’ יכול להעיד על זיהום באוזן התיכונה, גשו לרופא אף אוזן גרון.

7. שעווה נוזלית

אם יש שינוי במצב השעווה לאורך זמן (כן, עכשיו אנחנו מבקשים מכם גם לעשות מעקב שעווה), זה יכול להצביע על התחלה של דלקת. גם כאן הרופא כבר מחכה לכם.

8. שעווה יבשה

ההסבר הבסיסי לשעווה יבשה הוא מחסור בשומן רזה בגוף (כן, יש דבר כזה). עוד אפשרויות זה דלקת או מחלות עור אחרות, שמייבשות את העור.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים