8 מקומות ממש כאן בכדור הארץ שכח המשיכה לא קיים בהם! פשוט מטורף…

יש סלעים שפשוט לא רוצים ליפולאם מתישהו בעבר הלכתם ברחוב ונפלתם, או אם אי פעם מישהו הפיל לכם בצחוק כדור על הראש והוא כאב לכם ברצינות – אז ברכותינו! גם אתם זכיתם להיפגש מקרוב עם כח המשיכה של כדור הארץ.

בטח כבר יצא לכם לשמוע את המונח הזה אי שם בשיעורי מדעים בכיתה ד’, וגם לימדו אתכם שבחלל, למשל, אין כח משיכה. אבל האם ידעתם שיש מקומות אפילו כאן בכוכב שלנו שאין בהם כח משיכה? אז קבלו 8 מקומות כאלו בדיוק שיכול להיות ממש מגניב לבקר בהם ולראות זאת בעצמכם!

1. המפלים “ההפוכים” באנגליה

המפלים האלו נמצאים באזור הייפילד והמים שלהם זורמים למעלה, והם נראים יותר כמו מזרקה מאשר מפלים. מה שגורם למפלים האלה לזרום בכיוון ההפוך זה הרוח החזקה שיש במקום, שמצליחה להשפיע על מפל בגובה 24 מטרים.

2. מערבולת אורגון בארה”ב

במעמקי היער באורגון יש בקתה מבודדת. הילידים האמריקאים כינו את האזור ‘האדמה האסורה’ ונמנעו מלהגיע לשם. במקום יש שדה כח חזק מאוד שחציו מתחת לפני האדמה וחציו מעליה, והוא גורם לבלבול בתפיסת המציאות בקרב כל מי שמבקר שם. האנשים שהולכים שם צריכים להחזיק חזק בקירות כדי לא ליפול, ובנוסף יש תופעות מעניינות נוספות כמו מטאטא שלא נופל, ובעצם כל דבר שתכניסו לבקתה ימשיך לעמוד ישר בלי ליפול. ולמרות שהמקום נבדק ונמצא ישר לחלוטין, כדורים זזים בו בזויות משונות.

View this post on Instagram

Bottle rolling "uphill" 😲😬

A post shared by Kayla•Link🌱 (they/them) (@skatewithlink182) on

3. הדרך למרגלות הר ארגץ בארמניה

ההר שנמצא בגבול בין טורקיה לארמניה מושך אליו אלפי מבקרים מידי שנה. ולמה הם באים לשם? כי אם מכבים את המכונית בתחתית ההר, היא מתחילה לנסוע בעצמה בדרך שעולה. הרבה אנשים שהיו שם גם אמרו שההליכה הרגלית קלה יותר בעליה מאשר בירידה.

4. סכר הובר בנוודה

חזרנו לארה”ב, והפעם לסכר הובר שנמצא בגובה של 220 מטרים. בדומה למפלים, גם כאן, אם תנסו לשפוך מים מבקבוק הם פשוט יעופו למעלה, וגם אם תנסו לזרוק משהו קל. וגם כאן זה כתוצאה מזרימת אוויר חזקה מאוד.

5. מגדל השטן, ויומינג

הגבעה משמשת כקיר טיפוס עבור הרבה מטפסים. אבל למרות שגובה המגדל הוא פחות מ-400 מטרים, הרבה מטפסים שכבר כבשו אתגרים הרבה יותר רציניים לא מצליחים להגיע לפסגה. ואומרים שהירידה היא אפילו יותר קשה.

6. הדרך המסתורית בדרום קוריאה

כפי שאתם יכולים לראות בסרטון, פחיות ובקבוקים פשוט מתגלגלים להם להנאתם בכיוון העליה. המקום הפך מהר מאוד לאטרקציית תיירים חביבה.

7. הסלע המוזהב של בורמה

לא לדאוג, הסלע הזה לא מסוכן ולא הולך ליפול על האנשים שלמטה. הסלע הזה עומד במקומו כבר מעל 2,500 שנים (!), נח לו בגובה של 15 מטרים עם הפגודה שנבנתה עליו. הסלע לא מקובע או מאובטח בצורה כלשהי, אבל לפי אגדה מקומית, הוא מוחזק על ידי שיער של נזיר. יחד עם זאת, הסלע בהחלט יכול לזוז, אבל מסיבה כלשהי – לא ליפול למטה. עוד אגדה אומרת שרק אישה תוכל להפיל אותו, ולכן לנשים אסור לגעת בו…

8. הסלע של דווסקו בארגנטינה

עוד סלע שחושב שהוא ציפור. הסלע הארגנטינאי שוקל כ-300 טון והוא ישב לו במשך אלפי שנים על קצה צוק, עד שהתחיל טיפה לזוז. ב-1912 הסלע נפל למטה, והמקומיים היו בהלם רציני. בסוף שנות ה-90, כמחווה לסלע שנפל, הכינו עותק מפלסטיק וחיברו אותו חזרה למעלה.

Credit: © esascosas

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים