8 סימנים שהגוף שלכם סובל ממחסור חמור בויטמין D!

כנראה שלא הבנתם שזה קשור עד היום...בטח גם לכם יצא כבר להתקל במונח “ויטמינים”. כל מיני אותיות נזרקות לאוויר, הרופאים אומרים שזה מועיל, ולרב אנחנו סוגרים את העניין עם תפוז ומרגישים שהזקנו מנת בריאות לגוף.

אבל אם עד היום חשבתם שויטמינים זה סתם תוסף תזונה שעולה כסף, או סתם תירוץ שאנחנו ההורים משתמשים בו כדי לדחוף לילדים עוד כמה ירקות… אז היום אתם הולכים להבין כמה זה חשוב. כי מחסור בויטמינים, יכול להוביל להרבה בעיות בגוף שאולי נראות לכם תמימות ושגרתיות, אבל רצוי לטפל בהם כמה שיותר מהר.

הנה למשל 8 דברים בגוף שנגרמים ממחסור בויטמין D ושאם תתחילו לטפל בהם כבר היום תראו איך החיים שלכם יכולים להשתנות מקצה לקצה…

1. הזעה בראש

לפי הספרות המקצועית אפשר לזהות מחסור בויטמין D אצל תינוקות שרק נולדו אם הם מזיעים הרבה. אצל מבוגרים אם אתם מבחינים בהזעה מוגברת בראש ביחס להזעה בשאר הגוף, יכול להיות שאתם סובלים ממחסור בויטמין וכדאי לפנות לרופא.

2. כאבי עצמות

מחסור בויטמין D משפיע על היכולת של הגוף להכניס סידן לעצמות. כשהעצמות לא מקבלות מספיק סידן, הן מתרככות וסדקים עלולים להיווצר. זה בדרך כלל גורם לכאבים בעצמות השלד ובעצם השוקה. אם תיקחו ויטמין D באופן יומי תוכלו להימנע מהכאבים וממחלות נוספות כמו אוסטאופורוזיס.

3. כאבי שרירים

לא רק עצמות, ויטמין D חשוב מאוד גם לשרירים שלכם. מחסור בויטמין יכול להוביל לכאבי שרירים, עייפות, מסת שריר נמוכה והתאוששות איטית של השרירים אחרי מאמץ. הוא גם יכול לגרום לכאב כרוני בכל הגוף, שהוא אחד התסמינים הראשיים של פיברומיאלגיה.

4. מערכת חיסונית חלשה

לויטמין D תפקיד חשוב מאוד בשמירה על מערכת חיסונית טובה ועל הגוף שלכם. רופאים השתמשו בויטמין הזה כתרופה לטיפול בזיהומים הרבה לפני שהמציאו את האנטיביוטיקה. תאמינו או לא, פעם שלחו חולי שחפת ל”טיפול” של חשיפה לשמש, כי רופאים חשבו שהיא משמידה זיהומים. אז אם אתם חולים הרבה, תשקלו להוסיף קצת ויטמינים.

ויש עוד 4 סימנים לא פחות חשובים בעמוד הבא>


שתפו עם החברים שתפו עם החברים