8 תרגילי פנים פשוטים שאתם יכולים לעשות כדי למנוע קמטים!

לא תאמינו איך תראו תוך חודש...אתם בטח כבר יודעים שפעילות גופנית חשובה לבריאות שלכם וגם עוזרת לכם להוריד את הקילוגרמים העודפים מהחורף. אז אתם משתדלים להתעמל קצת, מנסים ללכת לחדר כושר, עושים הליכות, או משתתפים בחוגי עיצוב הגוף כמו זומבה ואירובי.

אז יופי, עשיתם פעילות גופנית ועזרתם לגוף שלכם. רגע, אבל מה עם הפנים? לחטב רגליים ובטן זה טוב ויפה, אבל גם הפנים שלכם חשובות. ותרגילי פנים לא רק יתנו לכם מראה רזה יותר בפנים, הם גם יעזרו לכם למנוע קמטים בעתיד!

אז הנה 8 תרגילים קלים שאפשר לבצע בכל זמן ובכל מקום ויעזרו לכם להפעיל את שרירי הפנים!

חימום לשרירים

כמו לפני כל פעילות גופנית, צריך לעשות חימום לשרירים. אפשר בעמידה או בישיבה, העיקר לשמור על גב ישר. נסו לשיר את האותיות הלועזיות ‘I’, ‘O’, ‘A’ ו-‘E’, זה בדרך כלל עושה עבודה טובה. תמשיכו לעשות זאת עד שתרגישו שכל הפנים התחממו.

1. מתיחת שפה

שבו ישר והטו את הראש לאחור. עכשיו תדמיינו שאתם צריכים להגיע לתקרה עם השפה התחתונה. תנסו לדחוף אותה למעלה כמה שתצליחו והחזיקו במשך 10-15 שניות. אחרי זה עשו הפסקה קצרה, ותחזרו על זה עוד 2-3 פעמים.

2. נשימות עם סנטר למעלה

בעמידה שלבו את הידיים על החזה ובצורה איטית הרימו את הסנטר. ברגע שתגיעו הכי רחוק שתצליחו, קחו נשימה עמוקה ותספרו עד 10 או 15. ואז באיטיות תחזרו למצב הרגיל.

3. חיזוק הלחי

תרגיל פשוט אבל מאוד אפקטיבי לשמירה על גמישות העור בלחיים. בזמן שאתם שומרים על ראש ישר תמתחו את פינות השפתיים שלכם למטה ואז תחזרו למצב רגיל. תחזרו על זה 5 פעמים עד שתרגישו שהשרירים נמתחו.

4. ציור עם הפנים

שבו ישר והחזיקו עט או עיפרון בשפתיים. נסו לכתוב את השם שלכם באוויר עם העט אבל מבלי להזיז את הראש. המשיכו בתרגיל הזה במשך 3 דקות, עשו הפסקה קצרה ותחזרו עליו עוד 3 פעמים.

5. הטיית צוואר

תרגיל נהדר לצוואר שעוזר גם להרגיע את השרירים מסביב לפנים. הטו את הראש לצד ימין, ונסו להגיע עם האוזן עד לכתף. הניחו את היד מתחת לצד הימני של הראש, כשאתם יוצרים התנגדות עם הראש והצוואר. תחזיקו במשך 10 שניות, ואז תבצעו עם הצד השני.

6. התנגדות בפה מלא אוויר

קחו נשימה עמוקה, סגרו חזק את השפתיים ותמלאו את הפה באוויר. תשימו את האצבעות על הלחיים בצורה שהן יכסו גם את האוזניים. עכשיו נסו לדחוף את הלחיים, כשאתם מנסים ליצור התנגדות עם שרירי הפנים. תחזיקו 5-10 שניות, קחו הפסקה קצרה ותחזרו על זה 5-6 פעמים.

7. התנגדות סנטר

פתחו את הפה וכסו את השיניים עם השפתיים. נסו לדחוף את הלסת התחתונה קדימה בזמן שאתם יוצרים התנגדות עם האצבע על הסנטר. נסו להשתמש בשרירי הפנים כדי להתנגד לאצבע. תחזרו על זה 10 פעמים.

8.התנגדות לשון

התרגיל האחרון הוא גם הכי מסובך אבל הוא יעזור לכם לחזק את שרירי הלסת ואת השרירים שמתחת ללשון. שימו את שני האגרופים שלכם מתחת לסנטר, ותלחצו את הלשון שלכם לחלק התחתון של הפה. תדחפו את הסנטר שלכם למעלה עם האגרופים, ונסו להתנגד עם הלשון מהצד השני. תחזיקו למשך 10 שניות, קחו הפסקה קצרה ותחזרו על התרגיל 10 פעמים.

תמונות: brightside \ מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים