8 עובדות מפתיעות על נשים שאפילו נשים לא מכירות!

חושבים שאתם יודעים הכל על נשים? תחשבו שובאנחנו יודעים כבר הרבה עובדות על נשים. אם זה שיש להן חוש ריח מפותח יותר מלגברים או שיש להן אינטואיציה מפותחת. יודעים מה? אפילו יש קשר גודל החזה לבין האינטליגנציה.

אבל לא משנה כמה יודעים היום על המין היפה, עדיין ישנם מומחים שמנסים לפענח ולהסביר יכולות ודרכי מחשבה יחודיים שיש לנשים, ולפעמים הם גם מצליחים.

ריכזנו עבורכם מחקרים מרתקים שעשויים לעזור לגברים וגם לנשים, להבין וללמוד על הטבע הנשי.

1. ככל שאישה לובשת פחות בגדים, כך יש יותר סיכוי שהיא תחיה חיים ארוכים יותר

מדענים בריטים הגיעו למסקנה הזו לאחר שעשו ניסוי על יותר מ-5000 נשים מעל גיל 70. ישנן הרבה תיאוריות שיכולות להסביר את זה, אבל יש תיאוריה אחת שהיא משכנעת יותר: שאריות הכימיקלים שנשארות על הבגדים לאחר הכביסה יוצרות תגובה כימית במגע עם הזיעה. התרכובת החדשה עלולה להזיק לבריאות.

2. אפשר לזרז לידה על-ידי גירוי הפטמות

שפשוף פטמות של אישה בהריון גורם לשחרור של אוקסיטוצין – הורמון שגורם להבשלת צוואר הרחם ולצירים. אגב, זה ההורמון שעוזר לרחם לחזור לגודלו המקורי לאחר הלידה.

בניסוי שנערך בתורכיה, חילקו נשים בהריון ל-3 קבוצות: לקבוצה אחת גירו את הרחם, לשנייה את הפטמות ולשלישית כלום. הקבוצה השנייה אכן ילדה הכי מוקדם.

3. יש יותר נשים קצרות ראייה מגברים

יש גורמים התנהגותיים וסביבתיים שעלולים לפגוע בראייה ויש סיבות שנוגעות אך ורק לנשים. קודם כל, זה קשור לכך שנשים חיות יותר זמן ובעיות בראייה מופיעות עם הגיל. שנית, נשים נוטות יותר להפרעות ראייה שונות: למשל, יובש בעיניים.

4. שיער בהיר הוא סימן לפוריות

שיער בהיר מצביע על רמת אסטרוגן גבוהה יותר בדם, שיש לו חלק משמעותי בנוגע לפוריות. ואכן, בלונדיניות פוריות יותר.

לאחר שאישה בלונדינית יולדת בפעם הראשונה, השיער שלה הופך לכהה יותר כיוון שרמות האסטרוגן יורדות ועוד יותר לאחר הלידה השנייה.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים