8 סימני אזהרה שהגוף שולח מספר שבועות לפני התקף לב ושכל אחד חייב להכיר!

8 סימני אזהרה שכולם צריכים להכיר!עם יד על הלב, כמה מכם חוויתם תופעות שנראות לכם זניחות וקטנות שהתעצלתם ללכת לרופא?

זה קרה לכולנו. רובנו פשוט מעדיפים לוותר על “התענוג” ולא לבזבז זמן על המתנה בתורים ארוכים, שלא לדבר על הריח שיש בקופת החולים.

אחרי שתקראו את הכתבה הזו תבינו למה יש מקרים שבהם אסור לכם לוותר על ביקור אצל הרופא. אולי רובכם חשבתם שהתקף לב פשוט מגיע במפתיע, אבל למעשה ישנם כמה סימנים שמנבאים את ההתקף מראש שעות, ימים ואפילו שבועות קודם.

הנה 8 סימנים מקדימים שעלולים להתרחש בגוף כחודש לפני התקף לב ואסור להתעלם מהם! אנחנו לא אומרים שאתם צריכים להיות היפוכונדרים ולהיבהל מכל דבר, אבל אין ספק שכל אחד צריך להכיר אותם.

(ואל תפספסו את גורמי הסיכון המפתיעים שמופיעים בתחתית הכתבה)

1. עייפות

עייפות בלתי רגילה היא אחד הסימפטומים העיקריים המצביעים על התקף לב צפוי. נשים נוטות יותר לדווח על סוג זה של סימפטומים מאשר גברים.

פעילות גופנית או נפשית אינה הסיבה לעייפות, והעייפות מתגברת עד סוף היום. סימפטום זה נראה לעין לחלוטין: לפעמים מתיש לבצע משימות פשוטות, כמו להציע את המיטה או להתקלח.

2. כאבי בטן

כאבי בטן, בחילה, בטן מלאה או ריקה, תחושת נפיחותאו קיבה כואבת הם כמה מהתסמינים השכיחים ביותר. הם עשויים להתרחש באותה מידה בקרב נשים וגברים.

לכאבי בטן לפני התקף לב יש אופי ארעי, לעתים יש הקלה והם חוזרים לתקופות קצרות. מתח פיזי עלול להחריף את כאבי הבטן.

3. נדודי שינה

נדודי שינה קשורים גם לסיכון מוגבר להתקף לב או שבץ, אשר נפוץ יותר בקרב נשים. נדודי שינה כוללים לעתים קרובות רמה גבוהה של חרדה.

התסמינים כוללים קושי בהירדמות, קושי בשמירה על שינה והתעוררות בשעות הבוקר המוקדמות.

4. קוצר נשימה

קוצר נשימה היא תחושה חזקה של חוסר יכולת לנשום עמוק. זה קורה לעתים קרובות בקרב גברים ונשים במשך עד 6 חודשים לפני התקף לב. זה בדרך כלל סימן אזהרה של מצב רפואי.

קוצר נשימה שמקדים התקף לב מרגיש כאילו אי אפשר לקבל מספיק אוויר ולעתים מלווה גם בסחרחורת.

5. נשירת שיער

נשירת שיער נחשב עוד אינדיקטור גלוי למחלות לב. בדרך כלל זה משפיע על גברים מעל גיל 50, אבל כמה נשים עשויות להיות גם בקבוצת הסיכון. התקרחות קשורה גם לרמה מוגברת של ההורמון קורטיזול.

יש לשים לב לנשירת שיער מאזור הקודקוד.

6. קצב לב לא סדיר

דילוג על פעימות או הפרעות קצב לעיתים קרובות מלווות בהתקף חרדה, במיוחד בקרב נשים. זה מופיע באופן בלתי צפוי באחת מהדרכים הבאות: הפרעות קצב (פעימות לב לא סדירות) או טכיקרדיה (קצב לב מוגבר). תרגילים פיזיים עשויים לתת תמריץ נוסף לעלייה בקצב הלב, במיוחד במקרים עם מחלת טרשת עורקים.

שימו לב לפעימות לב לא סדירות במשך 1-2 דקות. אם זה לא עובר, עלולים להרגיש סחרחורת עייפות קיצונית. גשו לרופא מיד.

7. זיעה מוגברת

הזעה חריגה או מופרזת היא סימן אזהרה מוקדם להתקף לב. זה עלול להתרחש בכל זמן של היום או הלילה. סימפטום זה משפיע על נשים לעתים קרובות יותר, שנוטות לפרש אותו בדרך כלל כגלי חום או הזעות לילה טיפוסיות של גיל המעבר.

איך תזהו את זה: תסמינים דמויי שפעת, עור דביק, או זיעה המתרחשים ללא תלות בטמפרטורת האוויר או במאמץ פיזי. הזעה בלילה יכולה להיות כל כך מוגברת שהסדינים עלולים להיות לחים עד הבוקר.

8. כאב חזה

גברים ונשים חווים כאבי חזה בעוצמות שונות וצורות שונות. אצל גברים, סימפטום זה מתייחס לסימנים המוקדמים החשובים ביותר של התקף לב צפוי שאסור להתעלם מהם. מצד שני, הוא משפיע על 30% בלבד מהנשים.

תיאור של כאב חזה שמצריך בדיקה דחופה: כאבים בחזה יכולים להתרחב לתחושות לא נוחות באחת או בשתי הידיים (לעתים קרובות יותר בצד שמאל), הלסת התחתונה, הצוואר, הכתפיים או הבטן. זה יכול להיות כאב קבוע או זמני.

גורמי סיכון

כולנו יודעים על גורמי הסיכון הנפוצים ביותר כמו השמנה, חוסר פעילות גופנית ועישון.

עם זאת, ישנם אינדיקטורים נוספים שנוטים להתפספס ואם תכירו אותם אתם עשויים לשפר את המודעות הבריאותית שלכם ובכך למנוע התקף לב:

* חריץ/קמט אלכסוני בתנוך האוזן.

* כתמים צהובים בפינות הפנימיות של העפעפיים.

* כאב קל בשרירי השוקיים שמורגש במהלך הליכה.

* שיער בתעלת האוזן (בקרב גברים).

* שיער לבן בגיל מורדם (בקרב גברים).

קרדיט תמונת שער: depositphotos // מקור: brightside

שתפו עם החברים שתפו עם החברים