9 מוצרים שנאסרו לאכילה בחו”ל ולא ברור למה לעזאזל כולנו עדיין אוכלים אותם בישראל!

לגזור ולשמור לפעם הבאה שאתם נמצאים בסופר!כמה אתם באמת חושבים על מה שאתם מכניסים לפה שלכם? אתם מקפידים לקרוא את המידע על האריזות של המזון שאתם קונים?

רובנו לא טורחים לקרוא את רשימת הרכיבים של המוצרים לעומק ומסתפקים רק בערך הקלורי. וחבל, כי למזון שאנחנו מכניסים לגוף שלנו יש השפעה ישירה על הבריאות שלנו והם מכילים לא מעט רכיבים מסוכנים שעלולים לגרום למחלות עור, נשימה, סרטן והפרעות קשב.

הנה 9 מוצרי מזון ורכיבים שנאסרו לשימוש במקומות שונים בעולם ואתם חייבים להכיר את ההשלכות שלהם לפני שאתם קופצים בפעם הבאה לקניות בסופר!

1. ביצי קינדר

המאכל האהוב נאסר למכירה בארה”ב בשנת 1938. הממשלה באותה תקופה אסרה על מכירת מוצרים המכילים אלמנט בלתי אכיל. ומאחר שאותן חתיכות זעירות בביצים האלה מהוות סכנת חנק, לא היה ייבוא של ביצי השוקולד האלו. עם זאת, לפני 5 שנים, היצרנים הצליחו לעקוף את החוק ולחזור לשוק האמריקאי.

2. צבעים מלאכותיים

ב-50 השנים האחרונות, השימוש בצבעי מאכל כימיים גדל ב 500%. תוספים אלה גורמים להיפראקטיביות, והם יכולים לפתח אלרגיות ולהגדיל את הסיכון ללקות בסרטן. לכן, יש כמה צבעי מאכל שנאסרו לשימוש באירופה.

חלק מצבעי המאכל הסינתטיים שאינם ראויים למאכל הם: E-102, E-104, E-110,  E-128, E-132, E-133, E-122, E-123, E-124, E-126, E-127. אותם חומרים מסוכנים מאוד ועלולים לגרום לדלקות עור, אלרגיות, הפרעות קשב וריכוז, בעיות נשימה ואף סרטן. לעומתם, קיימים צבעי מאכל טבעיים שאינם מזיקים.

מומלץ שתעשו בדיקה ברשת על צבעי המאכל המסוכנים ובפעם הבאה שאתם בסופר חפשו אותם ברשימת הרכיבים של כל מוצר. אם הם נמצאים בו, השאירו את המוצר על המדפים.

3. עוף עם אנטיביוטיקה

באירופה ובאוסטרליה נאסר על ייבוא של עוף מאחת מחברות המזון האמריקאיות הגדולות ביותר לאחר שנמצא כי העופות שלהם מכילים אנטיביוטיקה, סטרואידים, הורמונים, תרופות אנטידלקתיות וקטמין (סם הרדמה).

ניתן לרכוש עופות אורגניים שגדלו ללא אנטיביוטיקה. כמו כן, מומלץ להתעדכן באתר של משרד הבריאות הישראלי ולבדוק אילו מהעופות ה”רגילים” אינם מכילים חומרים אלו כדי לא לשלם יותר על אורגניים.

Credit: © Eastnews

4. מזון מהונדס גנטית (GMO)

יותר ממחצית המדינות באירופה אסרו על מוצרים מהונדסים גנטית בשנת 2015 מסיבות שונות כמו: אלרגניות, רעילות, וירידה בערך התזונתי של המוצרים. חשוב לדעת כי לא רק פירות וירקות יכולים להיות מהונדסים גנטית, אלא גם מוצרים מן החי. לעתים ניתן לראות כיתובים כמו “GMO free” על מוצרים שאינם מהונדסים.

Credit: brightside

אתם חייבים לראות מה מחכה לכם בעמוד הבא… איך לא ידענו?


שתפו עם החברים שתפו עם החברים