9 סימנים מוקדמים לסוכרת, שיכולים לעזור לכם לגלות אותה בזמן, אם רק תשימו לב!

בדקו אם אתם סובלים מהתסמינים האלו!לפעמים אנחנו מעדיפים לטמון את הראש בחול, ולא לדעת… בטח כשמדובר בבריאות שלנו או על משהו שמצריך מאיתנו שינוי, שלא קל לנו לעשות.

אבל כדאי להתעורר ומהר! סוכרת היא אחת המחלות הנפוצות בתקופה שלנו, שלא לומר מגיפה של ממש!

הסימפטומים הראשונים יכולים להיות כל כך עדינים, ורבים לא מתייחסים אליהם כלל, אבל ללא טיפול – סוכרת לא רק פוגעת באיכות החיים, אלא גם מורידה את תוחלת החיים, ולכן חשוב מאוד לאבחן אותה מוקדם!

לפניכם רשימה של 9 הסימנים המוקדמים ביותר לסוכרת שיעזרו לכם לזהות את המחלה בזמן! רק בריאות!

1. צמא מוגבר והשתנה תכופה

צמא מוגבר והשתנה תכופה הם הסימפטומים הנפוצים ביותר של סוכרת. כשיש סוכרת, הכליות לא יכולות לספוג את כל עודף הסוכר. במקום זה, זה מגיע לשתן, יחד עם נוזלים מן הרקמות, מה שגורם להשתנה מוגברת ולתחושת צמא ויובש. כדי להרוות את הצמא, זקוקים לשתייה מרובה, מה שמוביל לשתן תכוף יותר.

האדם הממוצע משתין 6-7 פעמים ביום. בין 4 ל 10 פעמים ביום זה עדיין נחשב נורמלי אם האדם הוא בריא ומספר הפעמים שהוא צריך להתפנות, לא השתנה.

2. רעב מוגבר

רעב מוגבר, יחד עם צמאון והשתנה מוגברים, מהווים את שלושת הסימנים העיקריים של סוכרת.

אם הגוף שלכם אינו מייצר מספיק אינסולין או אם הוא אינו מגיב אליו בדרך הרגילה, הוא אינו יכול להמיר מזון לגלוקוז שהתאים שלכם משתמשים בו לאנרגיה. וזה גורם לרעב מוגבר שלא נעלם אחרי האכילה. למעשה, אכילה רק מגבירה את רמת הסוכר בדם עוד יותר.

אם אתם ממשיכים לאכול אבל הרעב שלכם נמשך, ייתכן שיהיה עליכם להתייעץ עם הרופא שלכם, גם אם לכאורה אין לכם סימפטומים אחרים של סוכרת.

3. עייפות

סימן נפוץ נוסף לסוכרת הוא עייפות מתמדת. כאשר יש סוכרת, מרגישים עייפים וישנונים כל הזמן מאותה סיבה שבגללה תמיד מרגישים רעב: בתאים אין מספיק גלוקוז כדי להשתמש באנרגיה. התייבשות הנגרמת כתוצאה מהשתנה תכופה תורמת גם היא לתחושות מותשות.

עייפות יכולה להיות סימפטום של דברים רבים אחרים, חלקם אפילו לא רפואי (דיאטה חריפה, עודף קפאין, הזדקנות ועוד). אבל כאשר זה מגיע עם תסמינים אחרים מהרשימה, זה יכול להיות סימן של סוכרת.

4. ראייה מטושטשת

כאשר ראייה מטושטשת היא לא סימן לבעיה בעין חמורה יותר, היא יכולה להיות סימן מוקדם של סוכרת. זה קורה בגלל צבירת נוזלים, מה שגורם לעדשות של העיניים להתנפח ולשנות צורה. זה משפיע על היכולת להתמקד, ודברים מתחילים להיראות מטושטשים.

שינויים אלה בעין הם הפיכים בדרך כלל, והראייה אמורה לחזור למצב נורמלי כשרמות הסוכר בדם מתייצבות בעזרת טיפול. עם זאת, אם סוכרת נשארת ללא טיפול, שינויים אלה יכולים להתקדם ולהוביל לעיוורון.

5. ירידה בלתי מוסברת במשקל

ירידה בלתי מוסברת במשקל, פירושה לאבד הרבה משקל ללא עזרה של דיאטה או פעילות גופנית. כשהגוף לא יכול להשתמש בגלוקוז כמקור אנרגיה (כשיש סוכרת), הוא מתחיל לשרוף שומן ושרירים במקום, כדי לקבל אנרגיה, מה שגורם למשקל לרדת. התייבשות גם תורמת לירידה פתאומית במשקל, שכן הגוף משתמש בכל הנוזלים הקיימים כדי לייצר שתן.

ירידה בלתי צפויה במשקל היא סימן מוקדם נפוץ של סוכרת סוג 1, אבל זה יכול להשפיע גם על אנשים הסובלים מסוג 2.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים