9 סימנים מוקדמים לסוכרת, שיכולים לעזור לכם לגלות אותה בזמן, אם רק תשימו לב!

בדקו אם אתם סובלים מהתסמינים האלו!6. עור מגרד

כפי שצוין לעיל, כאשר עודף סוכר מופרש לתוך השתן, זה לוקח נוזלים מרקמות אחרות שלך, כולל העור (האיבר הגדול ביותר בגוף). עור יבש יכול לגרום לגירוד, ושפשוף יתר כתוצאה מהגירוד – יכול להוביל לעור שבור ופצוע. סיבה נוספת לעור מגרד היא פטריות זיהומיות, אשר נפוצות למדי אצל אנשים עם סוכרת.

7. ריפוי איטי של חתכים ופצעים

חתכים ופצעים שלוקח להם זמן רב להחלים, יכולים להיות לעתים קרובות סימפטום של סוכרת. רמת סוכר גבוהה בדם, לא רק מגבירה את הדלקת בחתכים ופצעים, אלא גם גורמת למחזור דם לא תקין, מה שמקשה על הדם להגיע ולתקן אזורים פגומים של העור. זה בעיקר מתבטא בפצעים ברגליים, וזה לא נדיר עבור חולים עם סוכרת לפתח פצעים ברגל שעלולים להוביל לבעיות חמורות יותר.

אם שמתם לב שהחתכים והפצעים שלכם נרפאים לאט יותר משהיו בעבר, הקפידו להזכיר זאת לרופא.

8. כתמים כהים על העור (אקנתוזיס)

אקנתוזיס הוא מצב שבו יש כתמים כהים על העור עם מרקם קטיפתי. כתמים אלה מופיעים בדרך כלל באזורים שבהם העור מקופל, כמו: על הצוואר, בבתי השחי, במפשעה, בתוך המרפקים, מאחורי הברכיים, ועל מפרקי האצבעות. התופעה נגרמת כתוצאה מרמות גבוהות של אינסולין בדם.

בעוד מצב זה יכול להשפיע על אנשים בריאים אחרת, זה סימן נפוץ של סוכרת וצריך להיבדק על ידי רופא.

9. חוסר תחושה או עקצוץ בידיים או ברגליים

קהות, עקצוץ או כאב בידיים או ברגליים (אצבעות או בהונות) הוא סימן נפוץ נוסף לסוכרת. כפי שצוין לעיל, רמת סוכר גבוהה בדם פוגעת במחזור הדם, מה שמוביל לנזק עצבי. ידיים ורגליים, שהם הרחוקים ביותר מהלב, סובלים תחילה.

כמו עם תסמינים רבים אחרים ברשימה זו, שמירה על רמת הסוכר בדם תעזור מאוד לשפר את תפקוד מחזור הדם.

סוכרת היא מחלה כרונית שיכולה להוביל לסיבוכים רציניים רבים אם היא לא מטופלת כראוי. ככל שהיא מאובחנת מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר לטפל בה ולהאריך את החיים שלכם.

אם אתם מבחינים בתסמינים האלה, במיוחד בכמה מהם יחד, עליכם לקבוע פגישה עם הרופא בהקדם האפשרי.

תמונת שער: Alena Sofronova // מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים