9 עובדות שמוכיחות שג’ינג’ים הם האנשים הכי מיוחדים בעולם!

אחרי שתקראו את הכתבה הזאת אתם תסתכלו על ג'ינג'ים אחרת!ג’ינג’ים לא רק נראים שובבים, הם הרבה יותר מזה. מעבר לזה ששיער ג’ינג’י הוא מאד נדיר, הוא מגיע עם שלל מאפיינים רפואיים אחרים שהופכים את הגי’נג’ים למיוחדים הרבה יותר ממה שחשבנו.

ידעתם שג’ינג’ים יותר רגישים לקור? או שדבורים נמשכות אליהם יותר? כנראה שלא. מה שבטוח, אתם תופתעו לגלות עוד על הצבע הנדיר הזה, גם אם אתם לא ג’ינג’ים.

1. שיער ג’ינג’י הוא מוטציה

שיער ג’ינג’י הוא תוצאה של מוטציה גנטית. שיער ג’ינג’י הוא תכונה רצסיבית שנגרמת ממוטציה בגן שנקרא MC1R. בתור גן רציסיבי, על שני ההורים לשאת אותו בשביל שלילד שלהם יהיה שיער ג’ינג’י. אגב, הגן יכול להיות רדום במשך דורות, ויתכן שאתם נושאים אותו ורק הנכדים הג’ינג’ים שלכם יגלו את זה.

2. ג’ינג’ים מהווים רק 2% מאוכלוסיית העולם

אמנם קשה להעריך באופן מדויק כמה ג’ינג’ים יש בדיוק בעולם, אבל ההערכה נעה בין 1% ל-2%. רוב הגי’נג’ים מרוכזים באיזורים של אוכלוסיה קווקזית, ו-19% מתושבי אירלנד הם ג’ינג’ים.

3. השיער שלהם מלבין בגיל יותר מאוחר

אף-אחד לא מחוסן נגד שורשים לבנים ומראה מאפיר, אבל לג’ינג’ים יש יותר זמן ליהנות מצבע השיער שלהם. למעשה, שיער ג’ינג’י דוהה בתחילה לשיער בלונדיני ורק אחר כך מאפיר או מלבין, ככל הנראה כיוון ששיער ג’ינג’י שומר על הפיגמנט שלו לאורך יותר זמן.

4. ג’ינג’ים יותר רגישים לטמפרטורות קרות

מכירים ג’ינג’י שתמיד מבקש שיכבו את המזגן? אז כנראה שיש לו סיבה טובה. חוקרים מאוניברסיטת לואיוויל מצאו שהגן הג’ינג’י עלול לגרום לגן שאחראי על מדד הטמפרטורה להיות פעיל יותר, מה שיגרום לג’ינג’ים להיות רגישים יותר לקור.

5. דבורים יותר נמשכים אליהם

גם אם אנחנו לא מאמינים בזה, יוצא לנו לפעמים לצעוק “מלח-מים” על דבורה תמימה, אבל כנראה שג’ינג’ים עושים את זה יותר. מגוון מחקרים מצאו שג’ינג’ים, לעומת אנשים עם כל צבע שיער אחר, נעקצים יותר מדבורים.

6. יש להם פחות קצוות שיער מלאנשים אחרים

לג’ינג’ים יש הרבה פעמים שיער עבה ומלא נפח, אבל האמת היא שלג’ינג’ים יש פחות קצוות שיער מלרוב האנשים. בממוצע, לג’ינג’ים יש 90,000 קצוות שיער בזמן שלבלונדינים יש 110,000 ולברונטים יש 140,000. אמנם יש להם פחות שיערות, אבל הקוטר של כל שיערה הוא גדול יותר, מה שנותן להם את המראה המלא.

7. זהו צבע השיער שהכי קשה לצבוע

אם אתם ג’ינג’ים, בטח תעדיפו להשוויץ בצבע השיער שלכם. אם זה לא המקרה, ככל הנראה יהיה לכם קשה לצבוע אותו לצבע אחר. הסיבות לכך הן שמדובר בפיגמנט כל כך עשיר שקשה לשנות אותו, ושעקב עובי השיער שלהם, קשה לצבע לחדור לשערה.

8. הם צריכים יותר חומר הרדמה

אולי זה נשמע תמוה, אבל יש עובדות שתומכות בטענה הזאת. מחקר בנושא גילה שג’ינג’ים זקוקים ל-19% יותר חומר הרדמה מאנשים עם שיער כהה.

9. ג’ינג’ים מייצרים יותר ויטמין D

אולי העור הבהיר שלהם הופך אותם לרגישים יותר לכוויות מהשמש אבל כן יש להם יתרון מובהק אחד כשזה נוגע לשמש. מחקרים מוכיחים שגי’נג’ים מייצרים יותר ויטמין D מאנשים עם צבע שיער אחר.

איורים: Laura Caseley // תמונת שער: instagramredheads // מקור: littlethings
שתפו עם החברים שתפו עם החברים