9 כוכבי לכת שהתגלו לאחרונה וממש דומים לכדור הארץ!

מי בא לרילוקיישן?יש לנו כדור ארץ כל כך יפה ונחמד. אבל לפעמים אנחנו נתקלים באנשים כל כך מעצבנים או נעלי בית חסרי הגיון, שהם פשוט גורמים לנו לרצות לעבור לגור בעולם אחר. אז הנה בשורות טובות – אולי בקרוב זה יהיה אפשרי!

בנאס”א ובסוכנויות החלל השונות מגלים כל הזמן עוד ועוד כוכבי לכת מסביב, יפים ומעניינים. ויש שם כמה שהם אפילו מאוד דומים לכדור שלנו מבחינת האפשרות שיחיו עליו בני אדם. אז לכו תדעו, אולי בקרוב נוכל לעזוב :)

1. כוכב טיגרדן b

נכון לחודש יולי, זה כוכב הלכת שהכי דומה לכדור הארץ ושהכי מתאים למגורים של בני אדם. במבחן ההשוואה לכדור הארץ (כן, יש אחד כזה) הוא דומה לו ב-95%.

Credit: © NASA

2. TRAPPIST-1E

כוכב הלכת הזה נמצע 40 שנות אור מאיתנו והוא בערך בגודל של כדור הארץ. ולפי מדד ההשוואה, הוא השלישי הכי מתאים למגורים ודומה ב-95% לכדור שלנו.

Credit: © NASA

3. TRAPPIST-1D

קרוב משפחה של כוכב הלכת הקודם, וגם הוא אופציה למגורים עתידיים. החוקרים מאמינים שהטמפרטורות שלו דומות לטמפרטורות פה ושיש סיכוי טוב שיש לו אטמוספירה, אוקיינוסים ושכבות קרח. הוא דומה לכדור הארץ ב-89%.

Credit: © NASA

4. קפלר-438b

התגלה על ידי צוות אחת החלליות של נאס”א, והחוקרים חושבים שיש סיכוי טוב שיש לו מים על פני השטח כמו אצלנו. אבל לפי המחקרים כוכב הלכת הזה גם סובל מבעיות קרינה רציניות מהכוכבים שלו, ולכן לא ראוי למגורים. במדד ההשוואה לכדור הארץ הוא קיבל ציון 88%.

Credit: © NASA

5. פרוקסימה קנטאורי b

כוכב הלכת שהכי קרוב מבחינת מרחק לשמש שלנו. יכול להיות שיש עליו מים, אבל כנראה לא יתאים למגורים כי הוא נמצא באזור גאות ושפל – כלומר שצד אחד שלו תמיד פונה לשמש והצד השני תמיד חשוך. הכוכב דומה ב-87% לכדור הארץ.

Credit: © NASA

6. קפלר-442B

כוכב הלכת ההררי הזה הכי דומה לכדור הארץ מבחינת טמפרטורה וגודל. במדד ההשוואה הוא דומה ב-84% לכדור הארץ.

Credit: © NASA

7. אפיק 201238110.02

כוכב לכת שהתגלה רק לאחרונה ונמצא כ-522 שנות אור מכאן בין קבוצות הכוכבים אריה ובתולה.

Credit: © NASA

8. כוכב טיגרדן c

בערך 12 שנות אור מאיתנו ונחשב לכוכב הלכת הרביעי הכי מתאים למגורים. בגלל הטמפרטורות שלו מעריכים שיש בו מים ושכבות קרח, והוא 68% דומה לכדור הארץ.

Credit: © NASA

9. וולף 1061 C

כוכב הלכת החמישי הכי פוטנציאלי למגורים, ונמצא 13.8 שנות אור מאיתנו. הוא יכול לבעור 400-500 מיליון שנים, בערך פי 40-50 יותר זמן מהשמש. הוא דומה ב-76% לכדור הארץ.

Credit: © NASA

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים