9 עקרונות שהילדים שלנו חייבים לדעת על אהבה! מס’ 7 פשוט חובה…

ולא, אם מישהו מציק לילדה שלנו, לא צריך להגיד לה שזה כי הוא מאוהב בה...אולי אהבה תמיד נוכחת בסרטים וסדרות לילדים, במיוחד של דיסני, אבל בצורה שהיא די רחוקה מהמציאות… זו כבר סיבה מצוינת אחת (מיני רבות) למה חשוב שנלמד את הילדים שלנו על אהבה בחיים האמיתיים.

אז תניחו בצד את האגדות, את השריון והארמון, הישארו בבית במקום לדהור אל עבר השקיעה, ופשוט גללו מטה אל 9 דברים שהילדים שלנו חייבים לדעת על אהבה!

1. התעללות היא לא אהבה

כשהילדים שלכם מגיעים הביתה בוכים כי איזשהו ילד/ה הציק להם, אל תגידו להם שזה כי אותו ילד מאוהב בהם. כשאומרים להם את זה, זה גורם להם לחשוב שהתעללות היא דרך להביע אהבה, וזה לא בריא בשום דרך.

2. אהבה זה לקבל וגם לתת

נורא קל להרעיף על הילדים שלנו המון אהבה ותשומת לב, אבל הם צריכים ללמוד שהם לא יכולים להיות רק בצד המקבל. בדיוק כמו שהם ראויים לאהבה מאחרים, צריך גם ללמד אותם להתפשר ולתת אהבה לאחרים.

Credit: brightside

3. כבוד הוא קריטי באהבה

ילדים צריכים לדעת שכבוד ואהבה הולכים יד ביד. עליהם לזכות בכבוד מאחרים ולתת כבוד לאחרים. יש ללמד אותם שהם ראויים לכבוד, בדיוק כמו כל אדם אחר. אהבה ללא כבוד יכולה להיות רעילה.

4. לאהוב את עצמך זה סוג האהבה הכי חשוב

צריך ללמד את הילדים שלנו את ההבדל בין אנוכיות לבין אהבה עצמית. כמו שהם צריכים ללמוד שהם לא יכולים לרמוס אחרים בשביל המטרות שלהם, הם גם צריכים לדעת לקבל את עצמם בדיוק כפי שהם. הם לא צריכים לשנות את עצמם בשביל שאחרים יאהבו אותם.

5. לפעמים אהבה לא נמשכת לנצח

קומדיות רומנטיות גורמות לילדים לחשוב שאהבה נמשכת לכל החיים, אבל האמת היא שלפעמים אהבה חולפת ולפעמים עדיף לסיים מערכת יחסים ולהמשיך הלאה. הם צריכים להבין שגם אם האהבה חלפה, זה לא היה בזבוז זמן. זה היה שיעור שיכין אותם להתנסויות עתידיות.

6. אהבה שעומדת במבחן הזמן דורשת מאמץ

צעירים צריכים ללמוד שכדי שמשהו שביר כמו אהבה יחזיק מעמד – צריך להתאמץ. אם מישהו שהם אוהבים שווה את זה ומוכן להתאמץ גם – אז אהבה לכל החיים הופכת לאפשרית.

7. לפעמים מישהו שאתה אוהב לא אוהב אותך בחזרה

כהורים, אנחנו מנסים לתת לילדים שלנו את כל מה שהם רוצים וצריכים, אבל זה לא תמיד אפשרי וילדים צריכים להשלים עם העובדה שלא תמיד הם ישיגו את מבוקשם. אהבה חד צדדית יכולה להביא הרבה כאב לב, אך הם צריכים ללמוד להרפות. החוויה תהיה פחות הרסנית אם הם כבר יודעים למה לצפות ויודעים שתהיו שם כדי לתמוך בהם.

8. אהבה הופכת אותך לבן-אדם טוב יותר

יש הרבה סוגים של אהבה והילדים שלכם צריכים להבין שמגיע להם סוג האהבה שהופכת אותם לאנשים טובים יותר. למדו אותם שאהבה אמורה לעודד אותם להיות אנשים טובים יותר.

9. אהבה היא לא רק קשת בענן וחדי-קרן

בניגוד לכל האגדות, אהבה היא לא רק פרפרים ויופי טופי. הילדים שלנו צריכים להיות מוכנים לצדדים הפחות יפים של האהבה, וזה לא אומר שאהבה היא פחות טובה בגלל זה – זה חלק ממה שהופך אהבה לאמיתית.

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים