אם הייתם יודעים איך לימון אחד מדי יום יכול לשנות את המראה והחיים שלכם – אין מצב שהייתם מוותרים עליו!

לימון מוסיף המון!6. לימון ממריץ את תפקוד המוח ומוריד מתחים

לצד הרבה ויטמינים וחומרים מזינים, בלימון יש גם הרבה אשלגן, שהוא אחד הגורמים הכי חשובים בשיפור תפקוד המוח. אם תצרכו לימונים על בסיס קבוע תשפרו את התפקוד המנטלי שלכם ותסבלו פחות מ”מוח מעורפל”. והכי חשוב, תרגישו הרבה יותר שמחים ואנרגטיים במהלך היום. לפי מחקרים, אשלגן יכול לעורר נוירונים שקשורים למחשבות חיוביות.

לימון אחד מכיל 187% מההמלצה היומית לצריכה ויטמין סי אצל בני אדם. הוסיפו לימון לתזונה שלכם כשאתם מרגישים בדיכאון או כשאתם חושבים שאתם בדרך להיות חולים.

7. לימון יכול להפחית את הכאבים מכוויות שמש

הקיץ כבר כאן ואין יותר גרוע מכוויות שמש. רוצים תרופה ביתית, טבעית ויעילה מאוד להפחתת הכאבים? קחו כפית מיץ לימון, מים פושרים ומיץ מלפפונים, תטבלו חתיכת בד בתערובת ותניחו על הכווייה למשך 30 דקות. תודו לנו אחר כך.

מלפפונים ולימונים הם מלבינים טבעיים שיפחיתו מהאדמומיות של הכוויה. הויטמין סי שבלימון יפחית מהנזק שנגרם לעור ויבהיר נקודות כהות. רק חשוב שתשימו לב שאתם לא נחשפים ישירות לשמש אחרי שימוש בתרופה כי היא יכולה להגדיל את הרגישות שלכם לקרני השמש.

8. מיץ לימון יכול לעצור דימום מהאף

באף יש כלי דם זעירים שנוטים לדמם אם הם נקרעים. אל תטו אחורה את הראש אם יורד לכם דם, אלא הישענו קדימה עם הגרון לכיוון האדמה תוך כדי שאתם צובטים את האף, ותנו לדם לסיים לצאת. עוד דרך אפקטיבית לבעיה, היא כמובן לימון. טפטפו 1-2 טיפות לכל נחיר בעזרת טפטפת.

הדימום אמור להיעצר כמעט מיד הודות לחומציות שבמיץ לימון. הויטמין סי גם יחזק את כלי הדם השבריריים שבאף. אל תקנחו את האף, כי אתם תעיפו את הסתימה החוצה והדימום יחל שוב.

9. לימון טוב בהעלמת צלקות אקנה

ויטמין סי כבר אמרנו? הוא טוב מאוד גם בטיפול באקנה ובצלקות של אקנה. ויטמין סי מגביר את הייצור של קולגן ושומר על העור חלק ומוצק, וגם מעודד היווצרות של תאי עור חדשים. בגלל שהוא מלבין טבעי כמו שראינו למעלה, הוא מבהיר נקודות כהות וצלקות. חומצת הלימון מנקה את תאי העור ושוטפת החוצה את הזיהומים. התכונות האנטי-בקטריאליות של מיץ הלימון הורגות בקטריות ומטפלות באקנה.

ערבבו מיץ לימון טרי עם שמן קוקוס ומרחו על האזורים הנגועים עם צמר גפן. אחרי 3 דקות שטפו את הפנים עם מים חמים ומרחו קרם לחות. אתם יכולים לשלב גם מיץ לימון עם שמן שקדים להורדת הכהות ושמירה על עור בריא.

אל תשתמשו במיץ לימון אם העור שלכם הופך אדום ומגרד.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים