צלם עיתונות נעלם בסין, והנה 21 תמונות שצילם שהממשלה הסינית ממש לא רוצה שתראו!

התמונות האלה יעבירו בכם צמרמורת!ביקרתם פעם בסין? כנראה שאחרי הכתבה הזו, יעבור לכם החשק…

נכון, הקניות בסין כנראה ממש זולות, תוכלו לגלות תרבות מעניינת, ותכל’ס תמיד כיף לבקר במקומות חדשים! אבל מסתבר שלסין יש גם צד אפל שהממשלה לא רוצה לחשוף. הצלם המפורסם מר לו גואנג טס לסין וצילם תמונות שלא מצאו חן בעיני הממשלה בסין, ומאז נעלמו עקבותיו. המשיכו לגלול כדי לראות את האמת הכואבת!

ב -23 באוקטובר, מר לו גואנג טס לאורומצ’י, בירת מחוז שינג’יאנג, שם תכנן להשתתף באירועי צילום. מאוחר יותר, הוא היה אמור לטוס לסיצ’ואן לפגוש את חברו מר צ’ן ולהשתתף באירוע צדקה. אבל מר צ’ן לא הצליח למצוא או ליצור קשר עם הצלם.

Credit: boredpanda

כאשר מר צ’ן שאל את אשתו של מר לו על מקום הימצאו, לא היה לה מושג. כדי לחקור את המצב, היא יצרה קשר עם אשתו של האדם שהזמין את בעלה לשינג’יאנג. נאמר לה שגם מר לו וגם המארח נלקחו על ידי אנשי הביטחון הלאומי. קצינים מקומיים ממחוז ג’ג’יאנג, עיר הולדתו של מר לו, אישרו זאת מאוחר יותר.

“הוא אבד למשך יותר מ-20 ימים”, אמרה אשתו. “בתור בת משפחתו הקרובה ביותר, לא קיבלתי שום הודעה על מעצרו”, סיפרה בטוויטר. “פניתי שוב ושוב למשטרת שינג’יאנג אבל לא חזרו אליי. בשבוע הבא זה יום הנישואין ה-20 שלנו ואנחנו צריכים לחגוג את זה ביחד. אני רק יכולה לקוות שהוא יחזור בשלום!”

צילום של עובד בעיר ווהאי, מונגוליה הפנימית. 10 אפריל, 2005.

Credit: Lu Guang

על פי ה-BBC, שינג’יאנג ידועה לשמצה בשל הפיקוח ההדוק בה, מעקב כבד ונוכחות המשטרה, שנועדו להתמודד עם מה שהם מתארים כרדיקליות גוברת בקרב הקהילה המוסלמית האויגורית האתנית. הממשלה רגישה לביקורת ועוצרת עיתונאים שחקרו בעבר סיפורים שליליים על סין.

בצילום: משאית כבדה המסיעה פחם וסיד, אשר גורמת לאבק שפוגע בתושבים שגרים בקרבה.

Credit: Lu Guang

“המציאות בסין היא שאף פעם אין לדעת במה אתה הולך להסתבך כי אין כללים ברורים”, אמר מר לו בראיון בשנה שעברה.

בצילום: צ’ו לי בן ה-11 מאוטסו שאובחן בסרטן עצמות

Credit: Lu Guang

בצילום: ילדים שמתגוררים באזור התעשייה. סין היא כיום מדינת הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. ההתפתחות הכלכלית שלה צורכת המון אנרגיה וכתוצאה מכך מייצרת המון זיהום.

Credit: Lu Guang

בצילום: ב-16 ביולי 2010, צינור של שמן במפרץ דאליאן התפוצץ, ופיזר הרבה שמן לים. סירות דיג רבות הוקצו בכדי לנקות את זיהום השמן.

Credit: Lu Guang

הצלם זכה בתחרות צילום עיתונות בינלאומית בשנת 2004 כשחשף את “כפרי איידס”, שם נדבקו 678 בני אדם באיידס לאחר שמכרו את דמם. מתוך 3,000 אנשים, 678 נדבקו בנגיף ה-HIV ו-200 מתו.

Credit: Lu Guang

בצילום: אישה נושאת את נכדה החולה, מפצירה בפני שמיים למנוע משד הכאב לחזור.

Credit: Lu Guang

בצילום: יתומים נכים שאומצו על ידי חקלאים.

Credit: Lu Guang

בצילום: ילדים עם שיתוק מוחין מלקקים אבקת חלב ממיטת האכלה.

Credit: Lu Guang

לעוד תמונות מצמררות עברו לעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים