מחקר חדש קובע שהחבר הכי ‘מניאק’ שלכם הוא זה שבאמת אכפת לו מכם, וכשתקראו את המחקר תבינו למה זה גם הגיוני!

אתם חייבים לקרוא את המחקר הזה!לכל אחד מאיתנו יש את החבר ה’מניאק’ , זה שתמיד קשוח איתנו, שלא יגיד את מה שאנחנו רוצים לשמוע ויזרוק לנו את האמת לפנים … גם אם היא לא נעימה.

אם עד היום תהיתם למה אתם נשארים איתו בקשר, אפילו שלפעמים בא לכם “להעיף אותו מהחיים” שלכם, אז מסתבר שיש לזה סיבה ממש טובה.

לפי מחקר מדעי כדאי לנו להשאיר את החברים המרושעים בסביבה, כי הם אלה שבאמת אכפת להם מאיתנו! רוצים לדעת איך? המשיכו לגלול כדי לקרוא את המחקר המפתיע!

על פי מחקר שפורסם ב”אגודה למדעי הפסיכולוגיה”, דווקא החברים הכי טובים יכולים לעורר בנו רגשות שליליים בכוונה כי הם מאמינים שהרגשות האלו דווקא יעזרו לנו בטווח הרחוק, והם עושים את זה רק כי אכפת להם.

מי שערכה את המחקר היא המדענית בלן לופז-פרה שהוכיחה איך אנשים יכולים להיות אכזריים מתוך אמפטיה, ואיך לגרום למישהו להרגיש גרוע יותר במצב רע נובע דווקא מרצון טוב.

אז איך נערך המחקר?

כדי לערוך את המחקר גוייסו 140 מבוגרים וביקשו מהם לשחק משחק מחשב משותף עם משתתף אנונימי (המכונה “שחקן א”) בזמן שהם היו “שחקן ב”. הם לא ידעו ש”שחקן א” לא באמת קיים.

ממש לפני שהתחיל המשחק, כולם קיבלו פתק משחקן א’, ששיתף שהוא עבר פרידה ושברון לב. לאחר מכן, המשתתפים התבקשו לדמיין איך שחקן א’ מרגיש ולשחק את המשחק כאילו שחקן א’ הוא הגיבור. במהלך המחקר, חלק מהמשתתפים התבקשו להזדהות עם שברון הלב של שחקן א’, בעוד ששאר המשתתפים התבקשו להישאר מנותקים מבחינה רגשית.

בזמן המשחק הם חולקו ל-2 קבוצות, כאשר קבוצה 1 שיחה במשחק יריות שמטרתו להפטר מכמה שיותר אוייבים, וקבוצה 2 שיחקה במשחק שמטרתו לברוח מחדר שכולו זומבים.

לאחר סיום המשחק נחשפו המשתתפים למוזיקה וקליפים מסוימים עם מסרים רגשיים בנושאים שונים. לאחר מכן, הם נשאלו באיזו רמה בין 1-7 הם רוצים ששחקן א’ יקשיב ויקרא את המסרים של כל אחד מהקליפים האלה.

התוצאות הצביעו על כך שהמשתתפים אשר הזדהו עם רגשותיו של שחקן א’ ניסו לעורר רגשות חזקים בשותף שלהם (היה להם חשוב יותר שהשותף יחשף למוזיקה ולקליפים שהם בחרו), בהתאמה למשחק ששיחקו, כדי לעזור לו להגיע לתוצאות טובות יותר. 

כדי להיות יותר ספציפיים, המשתתפים שהזדהו עם הרגשות של שחקן א’ ושיחקו במשחק היריות התמקדו ביצירת כעס בקרב השותף שלהם (שחקן א’) באמצעות המוסיקה והקליפים אליהם בחרו לחשוף אותו, ואילו המשתתפים ששיחקו את משחק הזומבים, השתמשו במוזיקה ובקליפים כדי לעורר בו פחד.

המחקר הגיע למסקנה כי אנשים אשר הזדהו עם שחקן א’ רצו לעורר בו רגשות שליליים חזקים יותר כדי שיעפילו על רגשות הכאב שהוא עלול לחוות בגלל שברון הלב, וכדי לעזור לו לנצח במשחק. אותם רגשות שליליים הצביעו על שיעורי הצלחה גבוהים יותר במשחק, מה שגרם לשחקן א’ להרגיש תחושה של הישג וסיפוק גדולה יותר.

מעריכים יותר את החבר המניאק שלכם? שתפו אותו ותגידו לו תודה

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים