מחקר חדש ומפתיע חושף שהסיבה העיקרית שנשים נלחצות היא “הבעל” ולא “הילדים”! למה? הנה הסיבות!

חובה לקרוא בכל משפחה!כמה לחץ נכנס לחיים שלך מאז שהתחתנת ונולדו לכם ילדים? כנראה שהרבה…

כולנו יודעות שהמירוץ המטורף בין ילדים, עבודה, עבודות בית וזוגיות לרב משאיר אותנו עם הלשון בחוץ, ראש מתפוצץ ועיגולים שחורים מתחת לעיניים… אז מה הפלא שבא לנו לרצוח מישהו?

מה שאולי לא ידעתן זה שעל פי מחקר חדש מקור הלחץ העיקרי הוא דווקא הבעל! למעשה 46% מהנשים אמרו שהבעל מלחיץ אותם הרבה יותר מהילדים.

רוצים לדעת למה? המשיכו לגלול כדי לקרוא את הסיבות המפתיעות שמצא המחקר!

1. הוא מתנהג כמו “עוד ילד”

האמת היא שגברים מתנהגים כמו ילדים עד שהם בערך בני 43. “ילד בן 7 הוא ילד בן 7. אבל גבר בן 35 שמתנהג כמו ילד בן 7 מלחיץ יותר בגלל שהוא צריך להיות אחראי יותר”, אמרה אחת המשתתפות במחקר.

לרוב, אבות נוטים להשתולל יותר עם הילדים שלהם, הם מאפשרים יותר חופש, פחות מקפידים על משמעת ונתפסים כחברים יותר מאשר “הורים”. אז מה הפלא שהנשים צריכות לקחת את תפקיד “השוטר הרע” ולקחת אחריות על כל מה שקשור לגידול, משמעת, בריאות, וההתפתחות החינוכית של הילדים? הבעיה היא שהחלוקה הלא שוויונית הזו יוצרת מחלוקות בין ההורים ותסכול של הנשים.

Credit:

פתרון:

מוטב להישאר מאוחדים. אם הורה אחד אוסר משהו עבור הילד, אז השני צריך לתמוך בהחלטה זו.

חשוב גם לחלוק את האחריות לטיפול היומיומי בילדים. הילד אינו מסוגל להצטרף לקבוצת השחייה, לבחור ויטמינים ולקבוע פגישה עם הרופא לבדו, אבל אבא ואמא יכולים. וזה המקום שבו בני הזוג צריכים לחלוק במשימות בינהם.

בנוסף, אם את מרגישה שאת תמיד “השוטר הרע”, את לגמרי יכולה לשחרר קצת, לתת לבן הזוג שלך לטפל בבעיות משמעת מדי פעם, ולהשתולל איתם קצת יותר.

2. מטלות הבית נופלות רק עליך

מחקר מצא כי 1 מכל 5 אמהות אומרת שאין לה מספיק עזרה מבן הזוג ושהוא המקור העיקרי ללחץ היומיומי שלה. רב הנשים והגברים יעדיפו לצאת לעבוד ולא לבצע מטלות בית מכיוון שבמשרד הם מרגישים יותר מוערכים, אך נמצא כי בפועל נשים מקדישות זמן רב יותר לעבודות הבית, בעוד שהבעלים מבלים זמן רב יותר במנוחה או בעבודה.

מטלות הנשים כוללות לא רק בישול וניקיון, אלא גם תשלום חשבונות, קניות מכולת ותכנון התקציב. פעילויות אלה הן חשובות מאוד עבור המשפחה, אבל הן יכולות להיות מתישות למדי עבור אדם אחד בלבד.

פתרון:

הפתרון הפשוט ביותר הוא חלוקה במטלות הבית בין בני הזוג. אחריות ביתית משותפת היא אחת הסיבות העיקריות לנישואין מוצלחים.

שני בני הזוג צריכים להעריך את המאמצים אחד של השני. כל מטלה היא בעלת ערך, גם אם היא לא מייצרת הכנסה. אם תחלקו ביניכם את המטלות, הן יבוצעו מהר יותר ובזמן הנותר תוכלו לבלות אחד עם השניה.

3. תחושת אשמה וחוסר זמן פנוי

בהתחשב בכל המטלות שנשים לוקחות על עצמן, הן עשויות להרגיש שאין להן זמן פנוי. במיוחד אם הן גם עובדות במשרה מלאה. בערב, אחרי העבודה, הן צריכות לתת תשומת לב לכל אחד מבני המשפחה ובנוסף לבצע את כל מטלות הבית. בכל זאת, יש לנו רק 24 שעות ביממה… אז לא פלא שדברים משתבשים לפעמים, ורמת הלחץ עולה.

אם האחריות על הילדים, על הבעל ועל משק הבית מוטלת על האשה, היא עלולה להרגיש אשמה כשמשהו משתבש. אחת המשתתפות במחקר אמרה, “אני מרגישה כאילו כל ההורות היא על הכתפיים שלי, כי בעלי לא מעורב. זה מלחיץ אותי כי כשמשהו משתבש, הכל באשמתי”.

פתרון:

על מנת שהאשה לא תלחץ בשל חוסר זמן ואשמה, הבעל יכול לחלוק איתה לא רק את מטלות הבית ואת הטיפול בילדים, אלא גם את האחריות לכל המשפחה. יש בבית 2 מבוגרים, לא רק אישה אחת. כאשר בני הזוג דנים בבעיות, מקבלים החלטות ביחד, ולוקחים לכך את האחריות – זה עוזר להם להתאחד ולפתור בעיות רבות.

בנוסף, פרגנו זה לזו זמן חופשי. לא יזיק שפעם בשבוע היא תצא לקפה עם חברות, ואתה תיפגש עם חברים לצפות במשחק כדורגל (אפשר גם הפוך :)). הזמן החופשי הזה יוריד את רמת הלחץ ויעשה פלאים לזוגיות שלכם

זכרו כי מתח יכול להוביל לבעיות בריאותיות ואף לגירושין. לכן, חשוב לעשות את המיטב כדי ליצור פחות מתח בחיי המשפחה האהובה שלכם.

אז איך אתם מתחלקים במטלות הבית?

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים