על פי מחקר בהרווארד, חוזק הנישואים תלוי בעבודה של הבעל! למה, כמה ואיך – כל הפרטים בכתבה!

יש את מי להאשיםבשנים האחרונות עלה שיעור הגירושים העולמי ב-251.8%. לדוגמה, אישה ממוצעת מהאיים המלדיביים – המדינה עם שיעור הגירושין הגבוה ביותר  – עוברת 3 גירושים לפני שמלאו לה 30.

הסטטיסטיקה שוברת לב והאשם שעומד מאחורי כל זה זוהה על ידי מחקר בהרווארד. כן, כן – שמעתם נכון. יש את מי להאשים! כל הפרטים ממש כאן למטה.

מדענים ערכו מחקר שנמשך למעלה מ-45 שנה ואלו הם הממצאים:

מחקר שערך פרופסור מהרווארד לקח נתונים של יותר מ-6,300 זוגות, משנות השבעים. לאחר התבוננות בנתונים, נמצא כי למרות שזוגות מתווכחים ומתגרשים מכמה סיבות, שיעור ההסתברות שלהם להתגרש עולה ב-30% כאשר הגבר מובטל.

גברים עם משרות חלקיות או ללא משרות בדרך כלל מתגרשים

וזה לא סתם. משקי בית בהם גברים עובדים במשרות חלקיות, נמצאים בסיכון מוגבר להתגרש. המחקר מוסיף ואומר כי גם כשגברים עובדים בעבודות קטנות או נשארים מובטלים בניגוד לרצונם, הדבר עדיין מוביל לריבים ומתחים בנישואיהם.

מצד שני, חוסר משרה של אישה אינו מוביל לגירושין

מרבית הנשים בימינו עסוקות באיזון מושלם בין עבודה לבית, אך על פי המחקר, למצב העבודה של האישה אין השפעה על הסתברות הגירושין. הנתונים שנאספו מזוגות לא הראו השפעה חיובית או שלילית על מצבה הכלכלי של האישה על גירושין.

עם זאת, המחקר מצביע על גורמים רבים אחרים

אין להכחיש כי כל זוג הוא שונה וממצאי המחקר עשויים שלא לחול על כולם. בנוסף, יש לציין כי במחקר לא נלקחו בחשבון זוגות מאותו המין או גברים שבחרו לטפל בילדים בזמן שנשותיהם עבדו. המחקר מזכיר כי העצמאות הכלכלית הגוברת של נשים יכולה להיות גם סיבה לגירושים, אולם אין הוכחה תקפה.

משרה חשובה לא פחות עבור רווקים שיוצאים לדייטים

על פי  הסקר, עצמאות כלכלית נחשבת למושכת, ואילו אנשים עם חובות רבים נחשבים לפחות נחשקים. לגברים ולנשים הוצגו צילומי ראש של אנשים מהמין השני וביקשו לדרג אותם. לאחר מכן, נחשף מצב החוב שלהם ונצפה כי הדירוגים ירדו לשני המינים שלא היו יציבים כלכלית. עם זאת, השינוי היה מינורי עבור נשים. לגברים, לעומת זאת, הדירוגים ירדו בצורה דרסטית. 75% מהנשים אמרו כי הם לא יצאו עם גבר שטובע בחובות.

מקור: Bright Side    
שתפו עם החברים שתפו עם החברים