לפי הפסיכולוגיה קיימים 7 סוגים של אהבה, אבל רק מעטים מגיעים לסוג האחרון…ואתם?!

האם הזוגיות שלכם עונה על הקריטריונים של אהבה מושלמת?מה זה אהבה? אי אפשר באמת להגדיר מה שאנשים מרגישים, כי זה שונה אצל כל אחד. אבל עדיין, יש פסיכולוגים וחוקרים שמנסים. מה אכפת לכם, תנו להם לנסות, גם הקולה הומצאה בטעות (נשבעים לכם), אז לכו תדעו מה יצא מזה.

פרופסור רוברט סטרנברג הוא פסיכולוג קוגניטיבי אמריקאי, והוא פיתח תיאוריה לפיה האהבה מורכבת מ-3 מרכיבים: תשוקה, אינטימיות ומחויבות, ולפי המרכיבים האלו, הוא חיבר 7 סוגים שונים של אהבה שבכל אחד יש מרכיב אחד או יותר. ואהבה שמכילה את כל ה-3… זה כבר נדיר מאוד.

נסו ותבדקו, האם גם האהבה שלכם שייכת לאחד מהסוגים האלו? והאם אתם בדרך הנכונה לאהבה מושלמת?

1. התאהבות

בשלב הזה בני הזוג בקושי מכירים אחד את השני, אבל יש בניהם משיכה הדדית, כלומר האהבה הזו מורכבת אך ורק ממרכיב התשוקה. במערכת יחסים כזאת האנשים בדרך כלל עוד לא מצאו מכנה משותף, אבל נשארים ביחד בכל זאת. לפי פסיכולוגים, התאהבות יכולה להפוך לאהבה יותר רצינית בהמשך, אבל הרבה זוגות לא עוברים את השלב הזה.

2. חיבה

במערכת יחסים כזאת לבני הזוג יש תחומי עניין משתפים, השקפות עולם דומות והם מבינים אחד את השני. כל אחד יכול להתבטא בחופשיות ולהיות מי שהוא. אהבה זו מבוססת רק על מרכיב האינטימיות. פסיכולוגים מאמינים שמערכת יחסים כזאת שהיא ללא תשוקה ומחויבות תסתיים בדרך כלל בחברות ולא באהבה אמיתית.

3. אהבה ריקה

באהבה כזאת לבני הזוג יש רק מחוייבות אחד לשני אבל אין אינטימיות או תשוקה. לפעמים מצב כזה קורה אחרי אהבה גדולה, ולפעמים בדיוק הפוך. אנשים במערכת יחסים כזאת יכולים להשתנות, מה שלפעמים מוסיף תשוקה למערכת היחסים בינהם.

4. אהבה אשלייתית

האהבה הזאת מוכרת לרוב הזוגות והיא כוללת מחוייבות ותשוקה. במצב זה שני בני הזוג מאד נמשכים זה לזו ורוצים להתקדם לעבר חתונה, בית וילדים, אבל אין בניהם אינטימיות. פסיכולוגים חושבים שזוגות כאלו יכולים לחיות ביחד לאורך זמן, אבל האושר שלהם הוא יחסי והם לא רואים בבן הזוג חבר.

איך נראית האהבה המושלמת? עברו לעמוד הבא>


שתפו עם החברים שתפו עם החברים