אוסטרליה מצאה דרך חדשה וגאונית להלחם ב’זיהום הפלסטיק’ במאגרי המים שלה, ופשוט חייבים לאמץ את זה גם בישראל!

מדהים שהרעיון הפשוט והגאוני הזה פותר בעיה קיומית כל כך גדולה!מפרידים את הפסולת בבית? ממחזרים? מבדילים כבר בין הצבעים השונים של הפחים ברחוב? הפעולות הקטנות האלה הן שיובילו אותנו לעתיד טוב יותר ומזוהם פחות!

אבל זה לא נגמר בזה – אחת מהבעיות הכי חמורות היום בתחום איכות הסביבה היא הררי הפסולת מפלסטיק שמצטברים במאגרי המים שלנו. אמנם עדיין אין פתרון גורף, אבל באוסטרליה מצאו דרך לשמור על המים מזיהום של פסולת! הרשויות התקינו מערכת סינון חדשה ופשוטה שכבר הוכיחה לממשלה ולאזרחים את היתרונות שלה. המשיכו לגלול כדי לראות איך המצאה גאונית ופשוטה יכולה להשפיע בצורה חיובית על הסביבה, ואיך אפשר לעשות את זה גם אצלנו!

ההמצאה הזו לא רק ידידותית לסביבה, היא גם פשוטה וגאונית!

זה מורכב מרשת שממוקמת על הפתח של צינור הניקוז וכך מסייעת ללכוד כמות גדולה של פסולת ולהגן על הסביבה מפני זיהום.

הצינורות האלה מנקזים מים מאזורי מגורים לאזורים טבעיים, וכמות האשפה והלכלוך שהם מובילים עשויה להזיק משמעותית לסביבה. יתר על כן, גשמים כבדים מובילים את הפסולת הזו אל מערכות הניקוז.

רשויות העיר התקינו תחילה 2 רשתות ונדהמו מהתוצאות – מערכת הסינון החדשה שלהם הצליחה ללכוד יותר מ-800 ק”ג פסולת בתוך מספר שבועות.

לכן, הוחלט להתקין את ה”מלכודות” האלה בכל רחבי העיר בכדי למזער את הזיהום שפוגע בחיות הבר ובסביבה.

למרות שההתקנה והייצור של הרשתות האלה עולה לא מעט כסף (כ-10,000 $ לכל אחת), המערכת הכוללת עדיין רווחית למדי, כי היא מספקת חיסכון משמעותי בעלויות שעשויות לבוא בעתיד. לדוגמה, כבר עכשיו הם יכולים לחסוך בעלויות של העסקת עובדים, מכיוון שבעבר היו צריכים לשלם לעובדים שיאספו את כל האשפה באופן ידני.

כאשר הרשתות מלאות, הן מורמות, האשפה נזרקת לתוך משאיות איסוף אשפה מיוחדות ואז היא מועברת למרכז מיון אשפה. שם, כל האשפה מופרדת לחומרים שאינם ניתנים למחזור, ולכאלה שניתנים למחזור אשר ממשיכים לתהליך עיבוד נוסף.

לאחר מכן, הרשתות מותקנות בחזרה על פתחי הניקוז כדי להמשיך בעבודתן!

מערכת הסינון החדשה הזו מוכיחה פעם נוספת ששינויים קטנים עשויים להיות בעלי השפעה גדולה וחשובה על הסביבה שלנו ועל האנושות בכלל!

מה דעתכם- צריך להעלות את הרעיון להצבעה הבאה בכנסת?

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים