האם אשה יכולה להיכנס להריון נוסף בזמן שהיא כבר בהריון? המדע אומר שכן, והעדויות לכך יפתיעו אתכם!

10 מקרים כאלה נצפו בעולם, וזה פשוט ישאיר אותך בהלם!תמיד חשבת שאת “מוגנת” כשאת בהריון? תחשבי שוב! מחקרים הוכיחו שנשים בהריון יכולות להיכנס להריון נוסף. זה אולי נשמע כמו מדע בדיוני או אפילו סיפור בלהות, אבל תועדו בעולם כבר 10 מקרים שכאלה!

המצב המוזר והנדיר נקרא “הפריה נוספת” (superfetation), אשר כשמו כן הוא – הפריה נוספת על העובר שכבר קיים ברחם. כתוצאה מכך ההורים המאושרים (או המבוהלים) זוכים בתאומים עם זמני הריון שונים ולעיתים אפילו תאריכי לידה שונים. ותכל’ס, אני לא מקנאה במי שצריכה לעבור לידה פעמיים בהפרשי זמן כל כך קטנים!

אז מה זה אומר הפריה נוספת?

Credit: brightside

“הפריה נוספת” זה לא אותו הדבר כמו “תאומים משני אבות שונים” (superfecundation). המקרה השני זה למעשה הפריה של 2 ביציות ששוחררו באותו המחזור, כאשר כל אחת הופרתה על ידי שותף יחסים אחר. במקרה של הפריה נוספת, האשה נכנסת להריון בתקופות ווסת שונות. כלומר שגיל ההריון שונה, התאומים יהיו בעלי משקל שונה, גובה שונה ואפילו סוג דם שונה.

Credit: brightside

בדרך כלל, כשאשה בהריון השחלות שלה מפסיקות לשחרר ביציות לרחם, מכיוון שההורמונים שולחים אותות לגוף שהגיע הזמן להתכונן לגדל תינוק. אמנם, כאשר מתרחשת הפריה נוספת, השחלות מייצרות ומשחררות ביציות נוספות שעשויות להיות מופרות בזמן קיום יחסים.

עדויות

כרגע ידועים 10 מקרים כאלה בעולם, והאחרון מביניהם התרחש באוסטרליה לאשה בשם קייט היל – היא נכנסה להריון פעמיים בהפרש של 10 ימים. היא ילדה 2 בנות, שרלוט ואוליביה, שהוגדרו כתאומות. עם זאת, גיל ההריון שלהן היה שונה ב-10 ימים זו מזו, ולמרות שנולדו באותו היום המשקל וסוג הדם שלהן היה שונה.

הפריה נוספת יכולה להתרחש גם אצל בעלי חיים. התופעה נצפתה כבר אצל עכברים, קנגורו, ארנבות, חתולים, כבשים ואפילו דגים.

למרבה הפלא, זה היה אריסטו שחזה בתופעה לראשונה אצל ארנבות. הוא הבחין שהגורים שלהם היו בעלי משקל שונה. זה קרה בגלל הפריה נוספת, בה הגורים הצעירים יותר היו קטנים משמעותית בגודלם.

מטורף! נכון שתחשבו טוב בפעם הבאה שתקיימו יחסים בזמן ההריון, טוב?

קרדיט תמונות: Daniil Shubin   |   מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים