8 ערים בעולם בהן תוכלו לקנות את בית חלומותיכם במחיר של מנת פלאפל!

אז מי בא איתנו לאיטליה?אנשים מכל רחבי העולם חולמים לקנות בית נוח, גדול וענק על יד הים, בעוד בארץ אנשים פשוט חולמים לקנות בית, לא משנה איזה. שיהיה לו גג ודלת. אז מה אם נגיד לכם שיש מקומות בעולם בהם אפשר לקנות בית בדולר אחד או אפילו בחינם? ולא, אנחנו לא מדברים על איגלו.

למרות מחירי הנדל”ן המטורפים בארץ ובעולם, תמיד אפשר למצוא אלטרנטיבות. בדיוק בגלל זה, אספנו עבורכם 8 ערים וכפרים בהם תוכלו לקנות בית במחיר פשוט מצחיק!

גללו מטה, פתחו את הראש וסגרו את הארנק.

1. סמבוקה, איטליה

איטליה שברה את שוק הנדל”ן לאחר שהציעה מספר גדול של בתים במחיר של דולר אחד (3.60 ש”ח!). הבתים ממוקמים בכפרים ואיזורים שונים בהם אין הרבה אנשים. כמובן שהרבה אנשים מרחבי העולם הסכימו להצעה.

סמבוקה הוא אחד מהכפרים באיטליה בהם נשארו לכם עוד בתים לרכישה במחיר של דולר בודד. לפני שאתם ממהרים לרכוש, אתם צריכים לדעת שלאחר הקנייה אתם מחוייבים לייפות את הבית החדש שלכם בתוך 3 שנים, מה שיעלה לכם בערך 15,000 דולר.

2. רובה, צרפת

אם אתם אוהבים את צרפת, אז העיר רובה שממוקמת בצפון צרפת היא מושלמת בשבילכם. העיר קרובה לגבול עם בלגיה והיא כל הזמן מתפתחת. העירייה פשוט רוצה שהעיר תהיה יותר פעילה ותמשוך עוד אנשים.

גם בעיר רובה, תוכלו לקנות בית במחיר של דולר אחד. הרוכש אמור לגור בבית לפחות 5 שנים, וגם פה, הוא חייב להשקיע זמן וכסף בשיפוץ הבית. עדיין שווה.

3. טוקיו, יפן

אפילו במדינה עם פיצוץ אוכלוסין אפשר למצוא בתים ריקים! יש הרבה אנשים בטוקיו שמוכנים לחלק את הבתים שלהם בחינם או כמעט בחינם, הם פשוט לא צריכים אותם יותר!

זה בגלל אמונה תפלה יפנית, על-פיה כל הבתים בהם קרה אסון או פשע – הם מקוללים. הם חושבים שבתים כאלו מביאים מזל רע (חמסה, חמסה, חמסה). האמונה הזאת היא לא רק בטוקיו, אלא בכל יפן. פשוט בטוקיו יש את המחירים הכי זולים או אפילו בחינם. לנוחיותכם, היפנים יצרו שוק אונליין לבתים נטושים שנקרא “Akiya“. שם תוכלו להפוך לבעלי בתים במחיר פשוט מגוחך.

Credit: © pixabay

4. אוקוטמה, יפן

אם אתם אוהבים טבע ושקט, אוקוטמה היא האופציה בשבילכם. זו עיר רפאים ביפן עם נופים מרהיבים ומאד מיוחדים. הרשויות המקומיות שמו לב לעליה במספר האנשים שמתעניינים במגורים בעיר הזאת ודווקא בגלל זה הם בנו תכנית מיוחדת שתהפוך את העיר לעוד יותר פופולרית.

בשביל לרכוש בית באיזור צריך לעמוד בתנאי סף – רק אנשים בגיל 43 או פחות ואתם מחוייבים לגור בעיר 22 שנים.

5. באפלו, ארצות הברית

הרשויות בבאפלו מציעות בתים בדולר אחד למי שעומד בדרישות להם. התכנית הזו נקראת “Urban Homestead Program“. כל מה שאתם צריכים זה להיות אזרחים שומרי חוק של העיר, לגור בבית החדש שלכם לפחות 3 שנים ולהשקיע כסף בשיפוץ שלו. זו בעצם דרך של הרשויות לייפות את העיר במחיר זול יותר וכל הצדדים מרוויחים.

6. דטרויט, ארצות הברית

דטרויט ידועה באחוזי פשיעה גבוהים, פשיטות רגל ואבטלה, ואלו הן הסיבות הברורות בגללן תוכלו לקנות בית בזול בעיר הזאת. הבעיה היא שאין מי שיקח את הבתים מלבד הומלסים. בעקרון, יש הרבה מקומות בארצות הברית בהם מציעים בתים במחירים מגוחכים מפעם לפעם ושווה להיות עם האצבע על הדופק.

Credit: © pixabay

7. ליברפול, אנגליה

לפי הסטטיסטיקה, באנגליה יש 200,000 בתים שריקים כבר חצי שנה לפחות. רובם ננטשו על ידי אנשים ממעמד הפועלים בשנות ה-70, ה-80 וה-90, והממשלה מוכרת את הבתים הנטושים במחיר של דולר אחד.

התנאים לרכישה: זו חייבת להיות רכישת הבית הראשונה שלכם, אתם צריכים להיות אזרחים של העיר ואתם חייבים לגור בבית החדש שלכם 5 שנים לפחות. גם פה אתם נדרשים לשפץ את הבית.

Credit: © pixabay

8. קנדלה, איטליה

אם דולר אחד נשמע לכם יקר מדי, אז תדעו שהרשויות המקומיות בקנדלה שבאיטליה מוכנות לשלם לכם 2000 דולר אם תעברו לגור בעיר. מדובר בצעד נואש לדאוג שהעיר לא תינטש.

ב-1990 היו 9000 תושבים בעיר והיום יש רק 2700, ובעקבות זאת העיר חדלה מלהתפתח והאבטלה גדלה. זה הזמן של העיר לחזור לגדולתה. בשביל לקבל שם בית אתם צריכים להיות תושבי קבע בעיר ושתהיה לכם משכורת של לפחות 7500 דולר בשנה. אם אתם עוברים לבד, אתם תקבלו 800 דולר, ואם אתם עוברים עם משפחה – תקבלו 2000 דולר.

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים