19 מהסלבס הכי מפורסמים בעולם חושפים את מחלות הנפש שלהם… כדי להראות לנו שזה נורמלי!

19 האנשים האלו הכי מושלמים, יפים ועשירים חושפים את הפצעים שלהם בפני כולם. כל תפקידם הוא להגיד לנו: אתם לא לבד בעולם.נכתב ע”י רז דדי

לאף אחד לא קל לדבר על הבעיות שלו, בטח כשמדובר בנושאים שהם טאבו כמו דיכאון, בולימיה או מחלות נפש אחרות.

למרות שהמון ישראלים סובלים ממתח, חרדה או לחץ נפשי, יש מעטה סודיות על מחלות נפש. הדבר גורם לאדם החולה במחלה כזאת להרגיש מבודד מהחברה, לא שייך ושונה, למרות שרוב הסיכויים שהרבה חשים בדיוק את מה שהוא חש.

אבל לפעמים מגיעים אנשים שיכולים להשתמש בכוחם כדי לעזור לאחרים. בארצות הברית, 19 מגה סלבס חשפו את בעיות הנפש איתן הם מתמודדים, בתקווה לעזור לאחרים להלחם בבעיה. דווקא האנשים האלו- מושלמים, יפים ועשירים, הכי קרובים לאלים שיש- חושפים את הפצעים שלהם בפני כולם. כל תפקידם הוא להגיד: אתם לא לבד בעולם.

1. אלן דג’נרס, דיכאון.

“כל מה שפחדתי ממנו קרה לי. ביטלו לי את התכנית. קיבלתי תגובות איומות מאנשים. עברתי מלהרוויח הרבה כסף ללא להרוויח כסף בכלל. אחרי חמש שנים שעבדתי קשה, יצאתי מהאולפן בידיעה שכל חטאי הוא רק להיות גיי, והידיעה הזאת הכניסה אותי לדכאון מאוד עמוק.”

Credit:

2. לאונרדו דיקפריו, OCD

ליאו סבל מ OCD בתור ילד. “אני זוכר שהמאפרת והאסיסטנטית ליוו אותי על הסט, ואמרו שזה בטח יקח 10 דקות רק להביא אותי לשם כי אני צריך ללכת ולחזור כמה פעמים, או לגעת בריצפה ובדלת שוב ושוב. זה שיגע אותי, וזה המשיך כמה חודשים אחר כך.”

Credit:

3. ג’יי קיי רולינג, דיכאון.

“אף פעם לא התביישתי בדכאון שלי. אף פעם. במה יש להתבייש? עברתי תקופה ממש קשה ואני גאה בעצמי שהצלחתי לצאת ממנה בשלום”.

Credit:

4. בראד פיט, דיכאון.

“סבלתי מדיכאון בעבר. אולי בעשור הקודם. אבל אני רואה את זה כמשהו טוב, דיכאון עוזר לך להבין מי אתה באמת. אני רואה את זה כמו סימסטר באוניברסיטה. החודש- למדתי מה זה דיכאון. בתקופה הזאת הייתי עושה אותו הדבר כל ערב, מנסה להרדים את עצמי וללכת לישון. כל מה שרציתי הוא לחזור הביתה ולהתחבא מכל האנשים”.

Credit:

5. ג’ים קארי, דיכאון.

“לקחתי פרוזאק הרבה זמן. זה עזר לי בהרבה דברים, אבל יש אנשים שנשארים על התרופה הזאת לנצח. הייתי חייב להפסיק לקחת אותה לאחר כמה זמן, בגלל שהבנתי שבעצם הכל חזר להיות בסדר.”

Credit:

6. אדם לווין, ADHD.

“כשאובחנתי בהתחלה עם בעיות קשב והתנהגות, לא הייתי מופתע בכלל, מכיוון שבכל התיכון היו לי בעיות ריכוז קשות. אני חושב שהיום כמבוגר אנשים רואים את הפרעות הקשב שלי כל הזמן. כשאני לא יכול להיות מרוכז- אני באמת לא יכול להיות מרוכז.”

Credit:

7. דמי לובטו, בי פולאר.

“אני זוכרת שדיברתי עם המנהל שלי והמשפחה האם כדאי שאספר לכולם על הבעיה ממנה אני סובלת. ידעתי שקיימות שתי אופציות: לא לדבר על זה ולקוות שזה פשוט יעלם, או לדבר על זה ולתת השראה לאנשים שיטפלו בעצם, וזה בדיוק מה שהחלטתי לעשות”.

Credit:

8. אלטון ג’ון, בולימיה.

“ברגע שאמרתי בקול שאני צריך עזרה, ידעתי שהמצב הולך להשתפר, והייתי נחוש להבריא. זאת פשוט היתה הקלה להגיד זאת”.

Credit:

9. קארי פישר, בי פולאר.

“לפעמים אתה פשוט לא רוצה להיות האדם הזה, אבל לא היתה לי ברירה. הייתי מדברת עם אנשים בטלפון למשך 8 שעות. כשהמאניה תוקפת, זה כמו לרחף בשמיים. אבל אחרי כמה זמן הריחוף נעשה מפחיד ומסוכן, ואני מאבדת את היכולת לתקשר. המשפטים שיוצאים לי מהפה הם חסרי משמעות, אני לא מצליחה לעקוב אחרי השיחה ולא מצליחה להרדם.”

Credit:

10. ג’ון האם, דיכאון.

“בכנות? כדורים אנטי דיכאוניים עוזרים. אם אתה יכול לעזור למוח שלך באופן כימי לחשוב “אני רוצה לקום בבוקר, אני לא רוצה לישון עד 4 אחרי הצהריים, אני רוצה לקום וללכת לעבודה..”, זה עושה את העבודה מצוין.”

Credit:

שתפו עם החברים שתפו עם החברים