רבים הרבה עם בן הזוג? לפי המחקר הזה אתם כנראה ממש אוהבים אחד את השניה! (9 סיבות)

אם עד היום ויתרת לו - הנה 9 סיבות למה את חייבת להפסיק!תנסו לחשוב רגע מה היה הריב הכי מטופש שאי פעם היה לכן עם בן הזוג. קרוב לוודאי שזה היה באשמתו, כי הוא שוב עשה את הדבר המעצבן הזה שאמרת לו 200 מיליון פעם לא לעשות, או שהוא עשה משהו מפגר אחר. כן, זה בטוח היה באשמתו.

זה נכון שלפעמים אנחנו נגררים לריבים מטופשים וחסרי פואנטה, ושאף אחד לא באמת אוהב לריב. אבל לפי המחקר שהתפרסם לאחרונה, 44% מהזוגות הנשואים מאמינים שלריב יותר מפעם בשבוע עוזר להם לשמור על מערכת יחסים בריאה יותר לאורך זמן.

הנה 9 דרכים שבהם הריבים שלכם יכולים לקחת את הזוגיות שלכם למקום הרבה יותר טוב. זה כמובן אם אתם שומרים אותם בגדר הנורמלי ולא נגררים לאלימות כזאת או אחרת.

1. ריבים זה סימן למערכת יחסית בוגרת

הימנעות קבועה מריבים ומחלוקות היא לא הדרך הכי טובה לבנות מערכת יחסים שתחזיק לאורך זמן. אבל אם אתם מסוגלים להגיד בברור מה דעתכם בנושא מסויים בזמן הריב, זה אומר שאתם מוכנים לקחת את הזוגיות לשלב הבא.

יחד עם זאת, אנשים בוגרים לא לוקחים את הריב למקומות אישיים ובטח שלא צועקים. הם תמיד ינסו למצוא את הדרך להתפשר ולשפר את מערכת היחסית באמצעות ויכוח בריא.

2. כשאתם רבים זה אומר שאכפת לכם

רוב הזוגות יודעים שיש דברים שאי אפשר לשנות בצד השני, ולא משנה כמה מעצבנים ההרגלים שלו, צריך פשוט להתרגל אליהם. אבל אם אתם מוכנים לעבור את חוסר הנוחות שבלהעיר לו ולריב איתו על משהו מסויים, זה בדרך כלל אומר שפשוט אכפת לכם ממנו. כי אתם רוצים שהוא ישתנה לטובתו. וזה סימן לאהבה אמיתית.

תחשבו על זה מנקודת מבט אחרת – כמה פעמים יוצא לכם לריב עם ההורים או קרובי המשפחה? אז זה בדיוק כמו לריב עם בן הזוג. אם אתם רבים הרבה ותמיד מצליחים לצאת מזה על הצד הטוב ביותר, אתם רואים ביחד את התמונה כולה וממשיכים הלאה.

3. ריבים עוזרים לכם לתקשר יותר טוב

כדי ליצור אמון בין בני זוג, צריך שתהיה שיחה פתוחה, כשכל אחד לוקח אחריות על מעשיו ומקשיב לצד השני. גם ויכוח זה צורה של תקשורת, והצורה הכי כנה שיש, והיא עוזרת לפתח אינטימיות, אמון וחיבור. זה גם עוזר לבני הזוג ללמוד איך לדבר אחד לשני בצורה יעילה.

4. ריבים זה סימן למערכת יחסים בריאה

לפי הפסיכולוגים יש 7 מרכיבים עיקריים למערכת יחסים בריאה, ואחד מהם הוא לריב. למעשה אם הזוג אף פעם לא רב, זה יכול להיות סימן שמשהו לא בסדר. ריבים עוזרים לבני הזוג להעריך מחדש את הרגשות שלהם בכך שהם מדברים על מה שחשוב להם. ושוב, חשוב מאוד לעשות את זה בלי לצעוק ובלי להשתמש בקללות או “לרדת נמוך”.

5. ריבים מחזקים את הקשר שלכם

כשאתם מתווכחים עם בן הזוג, זה לא משנה אם אתם מנצחים או מפסידים. מה שחשוב זה שאתם לומדים הרבה על הצד השני וגם על עצמכם. ריבים קטנים עוזרים לשניכם לחשוף את הטבע האמיתי שלכם לצד השני, והוא לומד איך להתמודד איתו. ואם אתם מצליחים להתגבר על כל המשברים ביחד, אתם לומדים להתפשר וזה מחזק את הקשר בינכם.

ויש עוד 4 סיבות ממש טובות שבטח לא חשבתם עליהן עד היום…


שתפו עם החברים שתפו עם החברים