זו הסיבה המפתיעה שרופאים ממליצים להורים לשמור את שיני החלב של הילדים שלהם!

ולא רק בשביל פיית השיניים...זוכרים את הפעם הראשונה שנפלה לכם שן? אם היה לכם מזל, היא פשוט נשרה יום אחד. ואם היה לכם פחות מזל, מישהו קשר אותה עם חוט לידית של דלת ואז טרק את הדלת… וסליחה אם הערנו אצלכם איזה טראומת ילדות ישנה.

בכל מקרה, נסו להיזכר, מה עשיתם עם השיניים האלו? קרוב לוודאי שזרקתם לפח, או שההורים זרקו לפח, נתנו לכם כסף או שוקולד ואמרו לכם שזה מפיית השיניים. בטח לא חשבתם לשמור אותם.

אבל אחרי שתקראו את הכתבה הזאת… אתם כנראה תתחילו לשמור את השיניים של הילדים שלכם. ויש לכם סיבות טובות לעשות את זה.

שמירת השיניים למען ייצור תאי גזע

יש הרבה סיבות שבגללן הורים שומרים את השיניים של הילדים, אבל אחת מהן אפילו יכולה להציל להם את החיים בעתיד. מדענים מאמינים שמהשיניים האלו יהיה ניתן להוציא תאי גזע דנטליים בעתיד שיש להם הרבה שימושים ברפואה המודרנית.

מהם תאי גזע ולמה הם מועילים?

הגוף שלנו בנוי כולו מתאים. התאים מתחלקים ל-3 קבוצות, שלכל אחת יש תפקיד חיוני. מה שמיוחד בתאי גזע זה שהם יכולים להתפתח לכל אחת מ-3 הקבוצות האלו. בתאי הגזע משתמשים ברפואה למטרות שונות, בין היתר להשתלת מח עצם או דם טבורי, והרופאים מאמינים שבעתיד גם יהיה אפשר ליצור מהם איברים שלמים ולחסוך בתרומת איברים.

כמו שאמרנו למעלה, תאי גזע ניתן להוציא מהשיניים ומחלקים נוספים בעצמות שבגוף. אבל כדי שניתן יהיה לחלץ תאים מהשיניים, צריך לשמור אותם בצורה נכונה. אצל רופאי השיניים יש כל מיני אמצעים טכנולוגיים שיכולים לסייע לכם בזה.

איך התאים האלו יעזרו לנו בעתיד?

בגלל שתאי הגזע האלו יכולים להתפתח לתאים אחרים, הם יכולים להחליף תאים שנפגעו. למשל מחקרים הראו שתאי גזע יכולים לעזור להחלים מסרטן, ומחקרים נוספים בודקים את היכולת שלהם לעזור בטיפול במחלות נוספות כמו מחלות לב. יש האמינים שתאים שיחולצו מהשיניים שלנו יוכלו בעתיד לעזור לנו להצמיח שן חדשה.

ואם אתם סקפטים לגבי העתיד, עדיין תוכלו לשמור את שיני הילדים ולעודד אותם לעשות עליהם ניסויים מדעיים

כל גאון צריך איזשהי נקודת התחלה, אז בואו ננסה כמה דברים מעניינים שאפשר לעשות בבית. תנו להם ללמוד על ההשפעות של סוכר, קפה וקולה על השיניים ועל הצבע שלהן, ועל הדרך תנו להם שיעור לחיים.

ואם גם לזה אין לכם כוח, תמיד אפשר לזרוק אותם ולהגיד שפיית השיניים לקחה אותם אליה. הם לא יגלו את האמת בזמן הקרוב.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים