שוכחים הרבה? כשתקראו את המחקר הזה תבינו למה זה סימן שאתם ממש חכמים!

שוכחים הכל? לא נורא, מסתבר שזה בריאזיכרון הוא דבר מתעתע… אנחנו זוכרים מה היה בכל אחד מהפרקים של חברים, אבל לא מסוגלים לזכור מה למדנו אתמול באוניברסיטה, אנחנו זוכרים בעל פה את המילים של כל השירים ברדיו, אבל שוכחים מה היינו אמורים לעשות היום בעבודה.

הנקודה היא שלא תמיד אנחנו מצליחים לשלוט במה נזכור ומה לא, ודווקא אנשים שהזיכרון שלהם בוגד בהם לעיתים קרובות, נחשבים לפחות מרוכזים, מעופפים או אפילו פחות אינטליגנטים.

אם גם אתם נחשבים ל’שכחנים’, חכו רגע לפני שאתם מתבאסים…  יש לנו מחקר חדש שהולך ממש לעודד אתכם!

מחקר חדש שבוצע באוניברסיטת טורנטו מצא שזיכרון גרוע הוא דווקא נכס חשוב מאד

אמנם זכרון טוב לפרטים קטנים יכול להיות מאוד שימושי כשמתווכחים עם בן הזוג על משהו שקרה בעבר, אבל לפי תוצאות המחקר המטרה העיקרית של הזכרון היא לא להעביר לנו את המידע הכי מדוייק בזמן הנכון. המטרה העיקרית שלו היא לעזור לנו לנתח את המידע שמאוחסן אצלנו ולקבל החלטות טובות בעזרתו. כלומר הזיכרון שלנו צריך לאחסן מידע שיעיל לנו להמשך החיים ולשחרר את כל השאר, כדי לפנות מקום חדש לדברים שחשובים באמת.

שכחה זה לא רק תכונה נפוצה, אלא היא הופכת אותנו לחזקים יותר

אחד המחקרים שנעשה על עכברים מצא שכשנוצרים תאי מח חדשים, זכרונות ישנים וקשרים במח נמחקים. זה חשוב שהמח ישחרר דברים לא רלוונטיים ובמקום זה יתמקד במה שיעזור לנו לקבל החלטות חשובות בחיים שלנו. יכול מאוד להיות שדווקא הפרטים הקטנים שאתם זוכרים מהחיים שלכם הם אלו שמונעים מכם לקבל החלטות טובות.

המח זוכר את התמונה הגדולה

אחת הדרכים בהן הזיכרון שלנו מתייעל, היא שהוא מוחק פרטים מארועים קודמים אבל זוכר את התמונה הגדולה או את הלקח שלקחנו מהם. למעשה שכחה היא סימן לזיכרון בריא שעושה בדיוק את מה שהוא אמור לעשות.

ויחד עם זאת, לא מזיק “לאמן” את המח שלכם ולשפר את הזיכרון כדי שכן תוכלו לשלוף ממנו דברים חשובים בשעת הצורך. נסו להכין רשימות ולהיזכר בהם בשלב יותר מאוחר של היום. גם למצוא תחביבים חדשים כמו פעילויות ספורטיביות או ללמוד שפות חדשות יכול לשפר את הזיכרון שלכם.

מקור: unilad
שתפו עם החברים שתפו עם החברים