מדענים הוכיחו שבני זוג “שבאמת אוהבים” נוטים לעלות במשקל, והסיבה לכך תפתיע אתכם!

תוצאות המחקר בהחלט יפתיעו אתכם!כמה עליתם במשקל מאז שהתחתנתם? עכשיו באמת… אם אתם לא זוכרים, נסו לפתוח את אלבום התמונות ולראות את זה במו עינכם!

אז נכון, אפשר להאשים את ההריון, את הלידה, הילדים, הלחצים… אבל תכל’ס, הכל התחיל ברגע שהתחתנתם, או אפילו רגע לפני – כשעברתם לגור ביחד.

הרעיון אמנם נשמע מופרך, אבל מחקרים הוכיחו שזוגות מאושרים מעלים במשקל כאשר הם באמת אוהבים אחד את השני. המשיכו לגלול כדי לגלות מה הסיבה המפתיעה לכך!

זוגות נשואים עולים במשקל

במחקר שנערך על ידי אוניברסיטת צפון קרוליינה, אשר עקב אחר מדידות משקל של יותר מ-8,000 אנשים, הגיעו החוקרים למסקנה כי אישה נשואה יכולה לעלות בממוצע 11 ק”ג במהלך 5-6 השנים הראשונות לנישואיה. בנוסף, נשים שחיות עם בני זוגן אך לא נישאו עלו 10 ק”ג, ואילו נשים שיצאו עם מישהו אבל לא חיו איתו, 6 ק”ג בלבד.

המחקר הראה גם, כי גברים עלו במשקל מהרגע שהם נכנסו למערכת יחסים, וכן שגברים אשר חיו עם בת זוגן במשך יותר משנתיים היו בעלי סיכוי כפול לעלות 11 ק”ג מאשר גברים שלא חיו בבית משותף עם בת זוגן.

המחקר הגיע למסקנה כי קיים קשר חזק בין היחסים הרומנטיים לבין השמנה. עם זאת, למרות העלייה במשקל שהופיעה ביחסים רומנטיים ארוכי טווח, הייתה ירידה משמעותית בעישון ובשתיית אלכוהול, אשר מראה על נכונות של הזוגות לחיות אורח חיים בריא.

נשואים טריים

מחקר נוסף, שנעשה על ידי המכון הלאומי לבריאות, בדק האם העלייה במשקל של זוגות נשואים טריים משקפת באופן חיובי או שלילי את האושר שלהם.

המחקר עקב אחר זוגות שהיו נשואים במשך יותר מ-4 שנים, ובחן את בריאותם הרגשית ואת רמות הלחץ שלהם.

התגלית המפתיע של המחקר היתה כי זוגות החיים באושר נמצאים בסיכון של פי 2 לעלות במשקל, בהשוואה לזוגות שדיווחו על חיי זוגיות לא מאושרים.

המחקר הגיע למסקנה כי זוגות מאושרים עלו משקל רב יותר, מכיוון שאין להם צורך למשוך לחייהם שותף אחר והם מרגישים מאושרים כפי שהם. בעוד שזוגות אשר מרגישים אומללים במערכות היחסים שלהם אינם מסוגלים לעלות משקל רב עקב לחץ.

עלייה במשקל היא גם מדבקת

מחקר שנערך על ידי מגזין הרפואה של ניו אינגלנד הראה כי עלייה במשקל היא גם מדבקת בזוגות נשואים. אם אחד מבני הזוג עולה במשקל, לשותף השני יש סיכוי של 37% לעלות במשקל גם כן. הסיבה לכך היא שבני הזוג מסתגלים להרגלים אחד של השני בגלל שהם מבלים כל כך הרבה זמן ביחד. בעוד שזוגות עם מערכת יחסים פחות טובה, מרגישים אומללים ונמנעים מלבלות יחד, כך שהרגלי האכילה שלהם לאו דווקא מסתנכרנים.

המדענים שערכו את המחקר ניתחו את הסביבה החברתית, ההרגלים והפעילויות המשותפות של הזוגות והגיעו למסקנה כי העלייה במשקל של זוגות מושפעת מכך שהרגלי האכילה של כל אחד מהם משפיעים באופן פסיכולוגי על האחר.

חשוב לזכור, כי למרות שמדובר במחקרים שנעשו על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות, הם מציגים רק מיצגים רק אוכלוסיה מצומצמת באזור ספציפי בעולם…

וכמו תמיד, כל כלל יש גם יוצא מן הכלל, לכן גם אם שניכם לא עליתם כלל במשקל, זה בהחלט לא אומר שאתם לא מאושרים!

ספרו לנו מה איתכם… האם גם אתם שמנמנים אך מאושרים?

קרדיט תמונת שער:  depositphotos.compixabay.com   |   מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים