שונאים שאנשים לועסים לידכם בקול? מסתבר שזו הפרעה פסיכולוגית מוכרת ואתם לא לבד!

אם גם אתם משתגעים מקולות מסויימים, הכתבה הזו ממש תעודד אתכם!גם אתם לא מסוגלים לשמוע אנשים שלועסים לידכם? “אוףףףף!!! תסגרו את הפה או תאכלו בשירותים!”. תכל’ס, הם בטח גורמים לכם לרצות להרביץ למישהו, להעיף עליהם צלחת או פשוט לקום וללכת (כנראה זה יהיה הדבר המוסרי לעשות)…

אז אם זה המצב שלכם – מסתבר שאתם לא לבד… ברחבי העולם יש הרבה אנשים שקולות מסויימים מסוגלים להוציא אותם מדעתם! אין עדיין תרופה לתופעה, ואתם כנראה תצטרכו להמשיך להתמודד עם זה בינתיים, אבל תמיד כיף לדעת מה למדענים יש לומר בנושא! המשיכו לגלול כדי לקרוא את המחקר המעניין!

Credit: Nickelodeon Animation Studios

לדברי חוקרים באוניברסיטת ניקסל, הרבה אנשים ברחבי העולם סובלים מחריגה אמיתית במוח שנקראת מיסופוניה, וזו הוכרה לראשונה כמצב רפואי בשנת 2001.

מיסופוניה היא הפרעה נוירופסיכיאטרית המתבטאת ברגשות שליליים המגיעים עקב שמיעה של קול מסוים כדוגמת אכילה, לעיסה, נשימה חזקה או אפילו הקלקה חוזרת על עט.

Credit:

על פי הדיווח במגזין “ביולוגיה נוכחית”, מדענים גילו כי סריקות של סובלים ממיסופוניה הציגו שינויים בפעילות המוח כאשר נשמע צליל שהפעיל תגובת “טריגר”.

הדו”ח הציג גם תמונות של המוח בהן לאנשים עם המצב הייתה תגובה חריגה במנגנון השליטה הרגשית שלהם – מה שגרם למוחם להיכנס לתגובת “תלחם” או “תברח”, הכוללת הזעה וקצת לב מוגבר.

טים גריפית’, פרופסור לנוירולוגיה קוגניטיבית באוניברסיטת ניוקסל ואוניברסיטת קליפורניה אמר: “הייתי חלק מהקהילה הספקנית עד שראיתי מטופלים במרפאה והבנתי עד כמה הם חווים תופעות דומות – אני מקווה שזה ירגיע את הסובלים לדעת שיש עוד הרבה כמותם”

Credit: Tiger Aspect Productions

אבל רגע, איך בכלל בדקו את זה? התשובה בדף הבא!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים