עכשיו זה רשמי – האח הקטן הוא לא רק הכי מצחיק במשפחה, הוא גם זה שהכי יצליח בחיים!

עכשיו תבינו בדיוק למה שווה להיות האח הצעיר!מחקרים כבר קבעו שהאח הבכור הוא הגאון, הסנדביץ’ הוא המבולבל ועכשיו הגיע תורו של האח הקטן!

מחקר שנערך על ידי YouGov, קהילה מקוונת בינלאומית, גילה שיש הבדלים משמעותיים באישיותם של הילדים הבכורים ושל הילדים הצעירים ביותר, כשהצעירים הם המצחיקים ביותר.

אבל זה לא הכל – הנה עוד כמה סיבות שיגרמו לכם להעריך את זה שאתם אחים צעירים!

1 אחים צעירים מצחיקים יותר

המחקר ביקש מהמשתתפים לסווג כיצד הם מעריכים את חוש ההומור שלהם בהשוואה לאחיהם, אך גם בחן תכונות נוספות כמו אחריות, מיומנויות ארגוניות ואסרטיביות. התוצאות הראו שהאחים הצעירים ביותר הם המשעשעים ביותר ובעלי רצון עז לבדר את המשפחה שלהם.

2. אחים צעירים הם יותר הרפתקנים!

בניגוד לאחים הבכורים שלוקחים על עצמם את תפקידי ההנהגה, הצעירים הם הרפתקנים יותר ונוטים לזרום עם חוש ההומור שלהם. מחקר שנערך על ידי פרנק סאלווי, גילה שהצעירים נוטים לחפש את התפקיד במשפחה שעדיין לא נתפס על ידי אחיהם הבוגרים.

לכן, כחלק מהניסיון למצוא את מקומם הם לוקחים סיכונים כדי לגלות את הכישרון והזהות שלהם. סאלווי כתב במחקרו שהצעירים גם פתוחים יותר לחוויה וזה מה שמוביל לרוח ההרפתקנית ולחוש ההומור שלהם.

Credit: giphy

3. הצעירים פשוט רגועים יותר…

על פי YouGov, האחים הצעירים תופסים עצמם כרגועים יותר מאחיהם. הרוגע הזה הוא בדרך כלל תוצאה ישירה של התנהגות ההורים, שהיו כבר בעלי ניסיון לאחר האחים הבוגרים, ולכן בעלי סגנון הורות נינוח יותר.

בנוסף, מחקרים מראים שהאח הבכור מרגיש אחריות כלפי אחיו הצעירים. מאחר שלצעירים ביותר יש פחות אחריות, הם יכולים לקחת נשימה, להירגע, ולמצוא הומור גם במקומות שהאחים הגדולים רואים פחד וחשש.

Credit: giphy

4. הצעירים גם חברותיים יותר

על פי מחקריו של סאלווי, למרות שהאחים הבכורים יותר אסרטיביים, הצעירים ביותר דווקא חברותיים יותר, מכורים לכיף ויוצרים חברויות חדשות בקלות. בסופו של דבר, הצעירים ביותר יודעים לתמרן אנשים אחרים ולשלוט במצבים שונים.

הסבר נוסף ניתן למצוא במחקרו של הפסיכולוג קווין לימן, שטוען שההורים יותר משוחררים כשהילד הצעיר נולד ולכן מוטלת על האחים הצעירים פחות אחריות. זה מה שהופך אותם לעליזים יותר, מביעי חיבה, זורמים ומכורים לכיף – כל הדברים שבעצם מרכיבים בנאדם חברותי.

Credit: giphy

5. כן, הצעירים גם יצירתיים!

בעוד שמחקרים מוכיחים שבדרך כלל האחים הבכורים בעלי מנת משכל גבוהה יותר, האחים הצעירים הם דווקא היצירתיים יותר. הסיבה היא שההורים נוטים להקדיש להם פחות תשומת לב, מה שפותח לילד הזדמנויות לפתור את בעיותיו בדרכים מקוריות ויצירתיות.

Credit: giphy

הנה הטבלה שמסכמת את ההבדלים בין האח הצעיר לבכור. אז איפה אתם ממוקמים במשפחה?

Credit: yougov

קרדיט תמונת שער: pexels/Trinity Kubassek // מקור: lifehack
שתפו עם החברים שתפו עם החברים