איך הערה קטנה של איש זקן הצליחה לשנות את החיים של אמא לתינוקת עם תסמונת דאון‎!

הפוסט הזה ריגש מאות אלפי גולשים ברשת ויכנס לכם ישר לתוך הלב!נכתב ע”י רונה רוזנפלד

הסיפור הבא הוא קורע לב ועצוב במיוחד, אך יש בו גם הרבה יופי ואופטימיות.

זה כל כך מדהים לגלות בכל פעם כיצד אנשים זרים לחלוטין יכולים להשפיע על חיינו ולשנות אותם מהקצה אל הקצה. וזה בדיוק מה שקרה לאמא הזו.

לפאם יש ילדה יפיפייה בשם סופיה, אשר אובחנה כלוקה בתסמונת דאון. מאז שהיא נולדה, פאם ובני משפחה לא יכולים ללכת ברחוב מבלי שאנשים זרים יינעצו בהם מבטים וידברו עליהם מאחורי הגב.

פעם אחת אפילו שאלו אותה האם בתה מאומצת.

90

כשפאם גילתה שבתה לוקה בתסמונת דאון היא הייתה עצובה ומוטרדת, אך כאמא – לא חשבה לרגע לוותר על התינוקת שלה. הדבר הכי חשוב לה בעולם.

97

כמובן שלפאם ובני משפחתה ההתמודדות הזו עם הסביבה הייתה קשה מנשוא, עד שיום אחד ניגשו אליה זוג אנשים זרים שגרמו לה לראות את הדברים באופן שונה לחלוטין, ולחזק אותה כפי שלא עשה איש מעולם.

אחרי החוויה המרגשת הזו היא החליטה לכתוב פוסט ולשתף את  מה שקרה לה.

91

הנה הפוסט המתורגם, שריגש מאות אלפי גולשים ברשת:

“ישבתי בבית קפה עם בתי סופיה. שתי נשים שישבו ממול החלו לבהות בנו. אנחנו כבר רגילות לזה מכיוון שבתי מאובחנת עם תסמונת דאון, ומבטים מאנשים זרים זה משהו שבשגרה עבורנו.

הנשים האלו שמו לב שאני בוהה בהן חזרה, אבל זה עדין לא הפריע להן להמשיך להסתכל עלינו ואפילו לזוז מעט קדימה כדי לראות יותר טוב! היום זה הפריע לי. זה ממש הפריע לי.

94

פתאום ניגשו אלינו זוג, גבר ואישה, וחשבתי לעצמי “יופי, הנה עוד אנשים שרוצים להשפיל אותנו” אבל הגבר רכן לסופיה, נתן לה כיף ולחץ לה את היד וסופיה חייכה אליו בחזרה ונפנפה לו לשלום.

הוא הסתכל עלי בעיניים דומעות ואמר: ” יש לי סיפור שאני ממש רוצה לחלוק איתך, אבל אני מפחד שאני אשבר ואבכה תוך כדי וזה יהיה לי קשה”.

עכשיו הוא כבר סקרן אותי…

96

הוא סיפר לי שאתמול בחדשות הוא צפה בכתבה על אם שלאחרונה ילדה תינוק עם נכות קשה, והתראיינה על ההחלטה שלה ללדת אותו בכל זאת,  ולא להפיל את התינוק שלה, כפי שהמליצו לה הרופאים. 

ואז הוא המשיך ואמר לי: “הנקודה שלי היא, שאף פעם אי אפשר לדעת איזו השפעה תהיה לבן אדם אחד על העולם. אתה לא יודע מהן יכולותיו של בן אדם ולמה הוא מסוגל, אלא אם כן תיתן לו הזדמנות”

וכשהוא פנה כדי ללכת המשיך ואמר: “את יפה ובתך יפיפייה, ברכותיי לכן!!”

95

 

כמובן שאני מיד פרצתי בבכי, באמצע בית הקפה. הוא היה הזר הראשון שאי פעם ברך אותי על הולדת בתי. שראה את היופי שלה וזיהה את הפוטנציאל העצום הגלום בה. 

בעולם בו חייה של בתי  נחשבים פחות, האיש הזה ראה את הערך האמיתי שלהם!

בבקשה הפיצו ושתפו את הפוסט הזה כדי שכולם ידעו כמה מדהימה ויפה בתי סופיה!” 

אין ספק שמדובר באישה אמיצה וחזקה! לנו הן נכנסו חזק חזק לתוך הלב.

קרדיט צילום:Facebook/ Slice of Life  מקור: littlethings 

שתפו עם החברים שתפו עם החברים