מסתבר שזה הגיל האידאלי להפוך לאמא לפי המדע – וזה לא מה שחשבתם!

תתכוננו להיות מופתעים!נכתב ע”י: איילת אסולין קופר

“נו.. מתי אתם חושבים להביא ילדים? את לא נהיית יותר צעירה, את יודעת..”

בפעם הבאה שמישהו יעז להגיד לך את המשפט הזה נפנפני מולו בגאווה את המחקר הבא שקובע שדווקא לא כדאי למהר לעשות ילדים בגיל צעיר.

אם עד היום חשבנו שכדאי להיכנס להיריון בגילאי 20+, מסתבר שיש לא מעט יתרונות בכניסה להריון בגיל מאוחר יותר.

מחקר חדש שנערך באוניברסיטה בדרום קליפורניה מצא שלידה מעל גיל 35 משפרת את היכולת המנטלית של האמא ואפילו מאריכה את תוחלת החיים שלה.

נכון, ככל שהגיל עולה הריון עלול להיחשב מסוכן יותר ויש צורך לעשות בדיקות נוספות כמו בדיקת מי שפיר. אבל אי אפשר להתעלם מהשינוי התרבותי שחל בעולם המערבי. היום אנחנו מתחתנים בגיל מאוחר יותר ומביאים ילדים בגיל מאוחר יותר. בגילאי 30+ אנחנו יותר בשלים ויותר מבוססים כלכלית.

Credit:

Credit: © pixabay

איך הם הגיעו למסקנה הזאת?

החוקרים בדקו 830 נשים בגיל המעבר. הנשים נבדקו במבחני תכנון, תפיסה חזותית, זיכרון מילולי וריכוז.

הנשים שילדו את ילדן הראשון מעל גיל 24 קיבלו תוצאות טובות יותר במבחנים. הן היו חדות יותר והיו בעלות יכולות מילוליות ופתרון בעיות טובות יותר משל אלו שהפכו לאימהות בין הגילאים 15-24.

מה הסיבה שהריון בגיל מאוחר הופך אותנו לחדות יותר?

בהריון בגיל מאוחר יותר יש התפרצות יותר גבוהה של הורמונים מסוג אסטרוגן ופרוגסטרון. להורומונים האלו יש השפעות חיוביות על המוח ותפקודו.

אנחנו לא אומרים שכדאי מעכשיו לתכנן הריון בגיל מאוחר. לכל גיל יש את היתרונות והחסרונות שלו וחשוב שכל אחת תתייעץ עם רופא בעניין.

אז… בפעם הבאה שמישהו יפנה אליכן עם יציאות מעצבנות בסגנון “השעון הביולוגי מתקתק”, תגידו לו שהתקתוק היחידי שאתן שומעות זה הקול המעצבן שלו באוזניים!

קרדיט תמונת שער: dailymail, abc7 // מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים