העולם שלנו מוצף בפלסטיק, והנה 15 מוצרים שכדאי שתיפטרו מהם עוד היום!

אחרי הכתבה הזו, תוציאו את הפלסטיק מהבית!יש לילדים שלכם צעצועי פלסטיק? כדאי שתחליפו אותם…

הסטטיסטיקה על זיהום הפלסטיק בהחלט מטרידה – יש יותר חלקיקי פלסטיק קטנים באוקיינוס ​​מאשר יש כוכבים בגלקסיה שלנו. וכתוצאה מכך, אנחנו שותים פלסטיק בלי שנהיה מודעים לזה בכלל.

החלק החיובי הוא שיש לנו יכולת לעזור, אפילו בקצת – ריכזנו לכם 15 מוצרי פלסטיק שכנראה יש לכם בבית ותוכלו להחליף אותם בתחליפים בריאים וידידותיים לסביבה כבר היום!

1. מוצרי טואלטיקה ומוצרי ניקוי

חדרי האמבטיה והמטבחים מכילים את הכמות הגדולה ביותר של בקבוקי פלסטיק. שאלו את עצמכם, כמה בקבוקי ג’ל למקלחת אתם באמת צריכים? האם סבון אחד לא יעשה את העבודה? ומה דעתכם על המעבר מסבון נוזלי לסבון מוצק?

אלה טריקים קטנים שיכולים לעזור לכם להפחית באופן דרסטי את כמות הפלסטיק בה אתם משתמשים.

2. כרטיסי חבר מועדון

קשה לדמיין כמה כרטיסי פלסטיק לא שימושיים מוצאים את דרכם בסופו של דבר בזבל.

אמנם, אי אפשר לחשוב על החיים שלנו ללא כרטיס אשראי, אבל בהחלט אפשר לשרוד ללא כרטיסי חבר מועדון. תמיד אפשר להשאיל כרטיס מחבר, למצוא קופון נייר או קוד הנחה, או לוותר על הכרטיס ולעשות חברות מועדון בעזרת שימוש במספר הטלפון.

Credit: brightside

3. שקיות לכלב

ניקיון אחרי הכלב עשוי להעלות רגשות מעורבים. אנחנו מזהמים את כדור הארץ על ידי ניקוי של משהו שיהפוך לפסולת ביולוגית בכל מקרה.

אבל הנה פתרון: בחרו שקיות ידידותיות לסביבה!

4. בגדים סינתטיים

בדים סינתטיים כגון פוליאסטר או ניילון שעשויים פוליאתילן טרפתאלט (PET). חומר זה משמש גם עבור בקבוקים ואריזות. ועם כל שטיפה, פיסות הפלסטיק הקטנות יורדות לטמיון לתוך האוקיינוס. במילים אחרות, בחירה בחומרים טבעיים לא רק טוב עבורכם, אלא גם טוב לכדור הארץ.

5. ספוגי מטבח

חלקו המקציף של הספוג עשוי פוליאוריטן. זהו סוג של פלסטיק שקשה למחזר, וכאשר שורפים אותו משתחררים חומרים מסוכנים כגון איזו-ציאניד וחומצה הידרוציאנית.

ניתן לעבור לספוגי מטבח שעשויים ממרכיבים טבעיים או להחליף אותם במברשות.

6. כיסויים לפלאפון

כיסויים לפלאפון עושים עבודה נהדרת – הם גם יפים וגם מגנים על הפלאפונים שלנו. אבל לעתים קרובות הם עשויים מפלסטיק כלשהו.

למרבה המזל, היום ניתן למצוא גם כיסוי פלאפון יפה וידידותי לסביבה שעשוי עץ או פלסטיק ממוחזר.

7. צעצועים לילדים

למרות שצעצועי עץ יכולים להיות קצת יותר יקרים מאשר אלה שעשויים מפלסטיק זול, יש להם כמה יתרונות מלבד היותם ידידותיים לסביבה. ראשית, הם בטוחים יותר רק מעצם הגדרתם כעשויים מחומרים טבעיים. שנית, הם עמידים יותר.

כמו כן, לגעת בצעצוע עץ מערב יותר את חוש המישוש וזה יפתח את התפתחות החושים של הילדים שלכם.

Credit: brightside

8. שקיות תה

חדשות רעות עבור כל אוהבי התה! רוב שקיות התה מכילות פלסטיק, כך שלא רק שאתם יוצרים פסולת פלסטיק על ידי ההנאה מהתה, אלא אתם גם צורכים פיסות קטנות של פלסטיק בכל פעם שאתם שותים אותו.

אפשר להתחיל לחפש מותגי תה ללא פלסטיק, או פשוט לעבור לעלי תה.