מחקרים קובעים: חופשה יכולה לגרום לכם ליותר אושר מאשר חתונה! וזה ממש לא הכל… מה בדיוק ואיך? כל התשובות כאן

טוב, אנחנו נמשיך לעדכן אתכם מחו"ל, סבבה?לא משנה אם אתם מטיילים עם תרמיל או מבצעים הזמנה במלון מפואר: כל חווית הנסיעה משפיעה לטובה על בריאותכם ומשחררת אצלכם אנדורפינים.

עבור אנשים מסוימים, השמחה שהחופשה מביאה יכולה למעשה לגבור על אירועים חשובים אחרים בחיים כמו להתחתן או להביא ילד לעולם.

נשמע מופרך? זה ה שהמחקר שנערך על ידי Booking.com הוכיח.

1. נסיעה מעניקה לכם ‘בוסט’ של אושר באופן מיידי

ב-Booking.com ראיינו 17,000 אנשים מ-17 מדינות. המשיבים אישרו כי מעט מאוד דברים יכולים להחליף את היציאה לחופשה בכל מה שקשור לאושר. לדוגמה, 77% מהאנשים אמרו שהם מזמינים חופשה כאשר הם צריכים לשפר את מצב הרוח שלהם באופן מיידי.

2. נסיעה יכולה להביא אושר רב יותר מאירועים חשובים אחרים בחיים

החלק המסקרן ביותר במחקר הוא שאנשים טענו שהם מעריכים טיול יותר מכפי שהם מעריכים את האירועים המשמעותיים האחרים ואפילו המאושרים בחייהם. 49% מהנשאלים אמרו שהם חשים רמה גבוהה יותר של אושר כאשר הם מתכננים ויוצאים לחופשה מאשר ביום חתונתם!

45% טענו כי אירוסים לא העניקו להם בוסט רגשי במידה רבה כמו נסיעה. 29% אפילו השיבו שלידת תינוק פחות ריגשה אותם!

3.  קניית דברים לא יכולה לספק לך כל כך הרבה שמחה

התברר שאנשים מעריכים גם חוויות חדשות יותר מאשר להחזיק הרבה דברים חומריים. 70% מהנשאלים אמרו כי יציאה לחופשה מספקת להם סיפוק שנמשך יותר מאשר האושר שהם מקבלים מקניית דברים.

56% מהנשאלים מעדיפים לצאת לחופשה מאשר לקנות בגדים או גאדג’טים חדשים ו-48% מהם מוכנים לדחות שיפוצים בבית לטובת ביקור במקומות חדשים.

View this post on Instagram

Extra. ⛰

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

4.  אפילו תכנון חופשה משפר את רווחתנו הרגשית

באופן מפתיע, עבור 72% מהנשאלים, מספיק רק להתחיל לתכנן חופשה כדי להרגיש מאושרים יותר. לדוגמה, 80% מרגישים יותר נרגשים כשהם רק מסתכלים על מפה ובוחרים מקומות שהם רוצים לבקר בהם.

6 מתוך 10 משיבים חשים בוסט של אושר כאשר הם קוראים ביקורות על מלונות ומדמיינים את נסיעותיהם בעתיד. עם זאת, שום דבר לא יכול להחליף קניות לקראת חופשה: יותר ממחצית מהנשאלים טענו כי קניית בגדים לחופשה זה אחד הדברים שהכי גורם להם לאושר!

מקור: Bright Side