מדענים גילו איך תוכלו לשלוט בחלומות שלכם כדי להוריד את מפלס הלחץ בחיים!

חזרו אחרינו: "אני אהיה מודע לעובדה שאני חולם"אם ראיתם פעם את הסרט ‘Inception’ (או ‘התחלה’, בתרגום לעברית) וודאי שמעתם על המונח ‘חלום צלול’. למי שלא יודע, חלום צלול זה בעצם חלום בו החולם מודע לכך שהוא חולם כרגע ואז הוא בעצם יכול לשלוט בחלום שלו.

מדענים מצאו דרך להשתמש בחלום צלול למטרות שיעזרו לכם בחיים. אולי לא ידעתם, אבל שינה מודעת יכולה לעזור לנו להתמודד עם הלחץ, חרדה ובעיות פסיכולוגיות אחרות. שווה בהחלט.

גללו מטה וקראו את כל הפרטים.

הדמיון בין חלום צלול לפסיכוזה

יש קווי דמיון בפעילות המוחית בזמן חלום צלול ובזמן פסיכוזה. למעשה, כשאתם בחלום צלול אתם מרגישים דומה למה שאדם עם הפרעה נפשית מרגיש. נשמע מוזר, נכון? בכל אופן, הידע הזה הביא מדענים למסקנה ששליטה בחלומות יכולה להיות תרפיסטית. תכף נפרט.

Credit: Bright Side

במה חלום צלול יעזור לכם?

1. אפשר לאמן אנשים שסובלים מסיוטים לחלום חלום צלול ואז הם יוכלו להיות מודעים לסיוט ולהתמודד אותו.

2. אתם יכולים לבנות חלומות משלכם, כך שמה שתרצו שיהיה בחלום – יקרה בו. ממש חלום בהזמנה. רק דמיינו איך זה לחוות רגעים מדהימים בחלום שירגישו כמו הדבר האמיתי! הגוף שלנו מושפע מהפעולות שאנו עושים בחלומות הצלולים והמוח שלנו מגיב לרגשות החיוביים שאנו חווים בחלום והם אלו שעוזרים לנו להתמודד עם לחץ וחרדה.

3. יותר מכך, האמנים שביניכם יכולים לקבל אינסוף של השראה מהחלומות הצלולים. הרבה אמנים ואפילו מדענים מפורסמים עשו זאת בעבר.

אבל איך לגרום לזה לקרות?

אתם יכולים לחלום, רק אם תרצו, שאתם עפים לאי מרוחק על חד-קרן מעופף או נושמים מתחת למים… מה שבא לכם! המודעות עצמה עוזרת להפיג את הלחצים בחייכם.

אתם בוודאי סקרנים לגבי איך להתחיל חלום צלול. אז התהליך נקרא ‘דגירת חלום’. אתם צריכים לחזור כמה פעמים על סצינה מסוימת בראש שלכם במהלך היום כדי שבלילה הסצינה הזו תופיע בחלומכם.

ואם אנחנו רוצים לפתור בעיה מסוימת בזמן החלום?

אם אתם רוצים לפתור בעיה מסוימת באמצעות חלום, אתם צריכים לחשוב עליה לפני שאתם הולכים לישון, כך שזה יהיה הדבר האחרון שעבר לכם בראש לפני שנרדמתם. לדוגמה, אם יש לכם בעיה עם בן-אדם מסויים שאתם מכירים, אתם צריכים לחשוב עליו. אם אתם אמנים שאיבדו את המוזה שלהם, דמיינו קנבס ריק. במהלך השינה, תת המודע שלכם ינסה למצוא פתרון.

כמו כן, זה טוב לכתוב יומן שינה. כתבו את החלומות שלכם ברגע שאתם מתעוררים, שלא תשכחו אותם. עם הזמן, אתם תמצאו מוטיבים דומים בין כל החלומות שלכם.

ואפילו יש מכשיר מיוחד שיעזור לכם לחלום חלום צלול

כל לילה, לפני שאתם נרדמים, חזרו על זה: “אני אהיה מודע לעובדה שאני חולם“. זה נשמע מטופש, אבל זה באמת עוזר.

אגב, מדענים כבר המציאו מכשיר מיוחד שעוזר ליצור חלומות צלולים! המכשיר מבוסס גירוי חשמלי לראש (אין מה לדאוג, המכשיר הזה בטוח לחלוטין).

מחקרים הוכיחו שחלומות עוזרים לנו לעבד את הרגשות והפחדים שלנו. ברגע שתפתחו לתת המודע שלכם, תוכלו להגיע למקום הרבה יותר שליו עם עצמכם, להחלים מטראומות נפשיות ולהוריד את מפלס החרדה בחייכם.

חוויתם פעם חלום צלול? שתפו אותנו בתגובות!

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים