כך תנקו את הבית ב-20 דקות בלבד גם אם הוא ממש מבולגן!

האורחים הפתיעו אתכם והבית מבולגן?ההורים התקשרו שהם בדרך אליכם? החברה הכי טובה החליטה שהיא מגיעה עכשיו? הבעל מודיע שהוא מגיע עם חברים? לפי חוק מרפי, תמיד כשמגיעים אורחים לא צפויים – הבית יהיה הכי מבולגן…

אבל איפה בכלל מתחילים לנקות את הבית כשיש זמן קצר?

מומחים של חברת הניקיון Fantastic Services חשפו את שיטת 9 השלבים לניקוי הבית ב-20 דקות בלבד! – אז אל תיכנסו לפאניקה ועקבו אחר השלבים הבאים…

כך תגרמו לאורחים שלכם לחשוב שאתם חולי ניקיון ושהבית שלכם תמיד מסודר ;)

1. הפעילו מוזיקה

כדי להיכנס לעניינים, צריך משהו שיקפיץ אותנו ויכניס בנו אנרגיה – ומה יותר טוב ממוזיקה? כשמפעילים מוזיקה קצבית, נשארים מלאי מוטיבציה ומפוקסים!

2. פתחו את החלונות

עכשיו כשיש מוזיקה ברקע, הצעד הבא הוא לפתוח את החלונות – גם אם קריר. הכנסת אוויר רענן לבית יהפכו אותו ברגע לרענן ונקי יותר, ויעלים ריחות לא נעימים. ברגע שתסיימו לנקות, הבית ירגיש הרבה יותר נקי ופחות דחוס!

3. סל כביסה

בגדים שמפוזרים בכל מקום בבית מיד עושים אותו מבולגן יותר. אספו את כל הבגדים הזרוקים מכל החדרים בבית, וזרקו אותם לסל הכביסה (אם אתם ממש אמיצים, אפילו תפעילו מכונה…)

אם יש לכם עוד קצת זמן, סדרו גם חפצים אחרים שמצאו את עצמם לא במקום, כמו תיקים, ספרים או שלטים.

4. שטפו את הכלים

לפי מחקרים שנערכו, 70% מהאורחים מסתכלים על הכוסות מהם הם שותים, אז תדאגו לשטוף טוב-טוב את הכלים בבית!

5. סדרו את המיטה

נכון, האורחים לא אמורים למצוא את עצמם בחדר השינה שלכם, וזה מפתה להתעלם מהחדר ולהשאיר את הדלת סגורה. אבל עדיף שתסדרו במהירות את המיטה, למקרה שהאורחים יחליטו לטייל בבית ויתקלו בבלגן שלכם…

6. נקו את הרצפה

כן, זה שלב מבאס, אבל חובה – גם אם יש לכם רק כמה דקות, וגם אם רק באמצעות מטאטא או שואב-אבק. תתחילו בסלון ומשם עברו למקומות אחרים בבית שסביר שאורחים יגיעו אליהם.

היום קיימים בשוק מגבוני רצפה חד פעמיים, אחרי הטאטוא אתם יכולים להעביר אחד באמצעות מגב על הרצפה – 2 דקות והרצפה מנצנצת!

7. השתמשו בספריי אחד

אם תשתמשו בספריי רב-תכליתי אחד, תוכלו לעבור על הבית במהירות בלי החלפה של מוצרי ניקוי!

8. שירותים

כן, לאף אחד לא בא לנקות את השירותים, אבל אם אורחים מגיעים זו חובתכם! בתור התחלה, ודאו לפחות שהאסלה נקייה, ועברו עליה עם מגבונים. עוד דרכים מהירות לגרום לחדר השירותים להרגיש נקי יותר הן לתלות מגבות נקיות ולתת שפריץ של מטהר אוויר.

9. הוציאו את הזבל

סיימו בהורדת הזבל, ונשמו נשימה עמוקה – סיימתם!

מקור: dailymail
שתפו עם החברים שתפו עם החברים