מחקרים חדשים קובעים: החתול שלכם חושב שאתם ההורים שלו! למה ואיך? כל התשובות בפנים…

אם אתם חובבי חתולים, אתם נמצאים במקום הנכוןבניגוד לאמונה הרווחת שחתולים הם סנובים ושונאי אדם, חתולים יכולים ליצור קשרים עם בעליהם ממש כמו חיות מחמד אחרות.

מחקר מצא כי לחתולים יש יכולות חברתיות-קוגניטיביות ובדומה לתינוקות, החתול שלך יכול לראות בך הורה ולהיקשר אליך.

על מנת לספק את סקרנותם של כל אוהבי החתולים, תמצתנו עבורכם את המחקר. גללו מטה!

חתולים הם בעלי חיים חברתיים

לרוב החתולים צרכים חברתיים. הם יכולים להתיידד עם בעלי חיים אחרים ולשתף פעולה איתם. הם אפילו יכולים לחוש אובדן. חתולים מנסים גם להתרועע וליצור קשרים עם בני אדם. למעשה, חלק מהמומחים אומרים כי חתולים חושבים שגם אנחנו חתולים. גדולים מהם, אבל עדיין חתולים. הם רואים בנו כמשפחה.

הם נקשרים אלינו

החתול שלכם רוצה קרבה. הוא מנסה להיות מעורב במה שאתם עושים ונקשר אליכם. ברגע שהוא נקשר אליכם, הוא נוטה להיות יציב לאורך זמן. התנהגות זו כלפי הבעלים עדיין קיימת במהלך בגרותו של החתול, כלומר, החתול שלכם רואה בכם המטפל העיקרי שלו.

הם לחוצים כשאנחנו לא בסביבה

אם אתם נמצאים בחדר עם החתול שלכם ומשאירים אותו לבד למשך 2 דקות בלבד, הוא יתחיל להרגיש לחוץ יותר וחסר ביטחון. חתולים שמרגישים חסרי ביטחון נוטים יותר להתרוצץ ולהסתתר. רמות הלחץ שלהם יופחתו ברגע שתחזרו אליהם.

אתם המקום הבטוח שלהם

לחתולים יש יכולת להבחין בין ביטחון וחוסר ביטחון כלפי בני אדם. על פי המחקר, אחוז גבוה של חתולים מרגישים בטוחים יותר באופן מיידי כאשר הם נמצאים עם בעליהם. רוב החתולים בוחרים את בעליהם כמקור הביטחון הראשון שלהם, ממש כמו שילדים עושים עם הוריהם.

באמת אכפת להם מכם

למרות שזה לא יכול להיות ברור מאליו, החתול שלכם באמת דואג לכם. ישנן דרכים שונות בהן הוא יכול להראות אהבה. לדוגמה: על ידי גרגור, מצמוץ לכיוונכם, חיכוך הראש, הצגת הבטן שלהם ואפילו טיפוח שלכם. כשחתולים מטפחים את בעליהם הם מרגישים נינוחים מאוד ורוצים להראות שהם סומכים עליכם, כמו שהיו עושים למען הורה.

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים