מחקרים קובעים שחוף הים זה הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות לגוף שלכם! איך ומה בדיוק? הכל בכתבה…

"שובי, שובי לים..."החוף יכול להועיל לנו מאוד – רגשית ופיזית. זוהי התרופה הטובה ביותר כאשר אנו חשים כועסים, חרדים או לחוצים.

פרט לשיפור הבריאות הנפשית הכללית שלנו, חוף הים יכול גם לטפל בבעיות עור ואפילו לעזור לנו לשרוף כמה קלוריות… לא מאמינים? גללו מטה וראו בעצמכם!

המים

מי האוקיינוס עשירים בהרבה מינרלים שיכולים לעזור לרפא מצבי עור כמו פסוריאזיס ואקזמה, והמים עצמם יכולים לעזור בדברים כמו סינוסיטיס וחום גבוה. זה יכול גם להגדיל את שחרור ההורמונים ה”רגישים” : דופמין וסרוטונין.

שחייה באוקיאנוס היא תרגיל שיש לו יתרונות גדולים לבריאות הנפש כתוצאה מההשפעות המשקמות שיש לו בזמן שאנחנו בקשר עם הטבע.

View this post on Instagram

I adora Bora Bora 💗 📸: @sirahsays 🌴

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

הבריזה

רוח אוקיינוס ​​יכולה לעזור לנקות רעלים מהגוף. כאשר אנו בחוף הים אנו ממלאים את ריאותינו ביונים שליליים אשר יעצימו את המערכת החיסונית שלנו. יונים שליליים אלה יכולים גם להוות נוגדי דיכאון ויכולים להקל על הסימפטומים של הפרעה רגשית עונתית.

האוויר גורם לכם להרגיש רגועים יותר ויעזור לכם לישון הרבה יותר טוב.

החול

חול הוא פילינג טבעי ויכול להחליק את העור המת מכפות רגלינו. חול יכול גם לשפר את בריאותנו ולהאט את ההזדקנות כאשר אנו סופגים את האלקטרונים של כדור הארץ. פעולת הנחת הרגליים על חול חם גורמת גם לאנשים להירגע.

הליכה בחול עוזרת להישאר בכושר, מכיוון שנדרש מאמץ רב יותר ללכת עליו מאשר על קרקע מוצקה יותר. בסופו של דבר אתם  שורפים יותר קלוריות אם אתם הולכים או רצים על החול.

View this post on Instagram

Me and my Chi Chi

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

הסאונד

צליל גלי האוקיינוס מביא את תחושת השלווה והאיזון. זה משפר את כוח המוח והריפוי, מכיוון שהוא עוזר לנו להגיע למצב מדיטטיבי.

המוח שלנו נוטה להגיב באופן חיובי למים באופן כללי, כולל הצליל שלהם. יש לו יכולת להגדיל את הידע העצמי והתובנה שלנו.

הצבע

מחקר העלה כי אנשים שחיים עם נוף לים הם פחות לחוצים. על פי מחקר זה, קיים קשר בין בריאות לצבע הכחול של המים והשמיים. באופן כללי, צבע כחול גורם לאנשים להרגיש רגועים ונינוחים יותר. החוף הוא תרחיש מושלם עבור אנשים המחפשים שלווה ושקט.

מזדהים? שתפו אותנו בתגובות!

מקור: bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים