מחקרים קובעים: זו הדמות הראשית בחברים, וזה לא מי שחשבתם!

הסוף לוויכוחים - עכשיו זה מוכח מדעית!כבר עברו 15 שנים מאז ששודר הפרק האחרון של חברים, אבל השידורים החוזרים רק ממשיכים וממשיכים… אין ספק שמדובר בתופעה טלוויזיונית, שאגב, אפילו מדענים גילו עניין בה. כן, כן, מה שקראתם.

מדענים נעזרו בסדרה המצליחה בשביל לחקור חוקיות של טלוויזיה פופולרית. מהנדס בשם ואשו סת’ הקדיש את המחקר שלו לסדרה וכעת קיימים נתונים מדוייקים שיענו על שאלה אחת חשובה: מי הדמות הראשית בסדרה?

אז אין צורך לקרוא מאמרים חופרים, סיכמנו לכם פה את עיקרי המחקר. מוכנים? יאללה, גללו!

כך נולדה שאלת השאלות

יאשו מספר שהוא קיבל את הרעיון למחקר כשהוא צפה בפרק בו רוס הולך למכון השיזוף. הוא ראה שהדמות של רוס נתנה שואו מטורף, ואז חשב לעצמו: “מי בעצם הדמות הראשית בסדרה? רוס או רייצ’ל? אולי בכלל צ’נדלר הסרקסטי? חולת הניקיון, מוניקה? ג’ואי השרמנטי? או הזמרת החד-פעמית, פיבי?”

הוא החליט להשתמש במחקר עיבוד נתונים בשביל לענות על השאלה הזאת. יאשו העלה 10 עונות לתוכנה מיוחדת שהפכה את כל החומר הגולמי לנתוני דאטה.

לרוס ורייצ’ל יש יותר שורות מלכל שאר הדמויות

רוס ורייצ’ל חולקים את המקום הראשון בתואר “הדמות עם הכי הרבה טקסט”, בעיקר בזכות סיפור האהבה שלהם. כל אחד מהם אמר בערך 100,000 מילים. הכי פחות דברנית הייתה פיבי, שהיו לה פחות 15,000 מילים מלרוס ורייצ’ל. כל שאר הדמויות היו יחסית שוות ביניהן בכמות הטקסט.

לצ’נדלר יש הכי הרבה זמן מסך

צ’נדלר, עם רזומה של 1400 סצינות,  מופיע הכי הרבה זמן על המסך מכל השאר. רייצ’ל ורוס לא הרבה מאחוריו עם 1370 ו-1330 הופעות. לפיבי יש הכי פחות זמן מסך. חשוב לציין שיאשו ניתח רק את הסצינות בהן לדמויות יש שורות טקסט.

לעומת זאת, לרוס יש הכי הרבה זמן מסך יחידני

בשביל הנתון הזה, יאשו התחשב בסצינות בהן רק דמות אחת מבין ה-6 הייתה לבדה על המסך או עם דמויות ניצבות. רוס הוא המנצח הקטגוריה הזאת, ובפער – כמעט 150 הופעות לבדו. במפתיע, רייצ’ל הגיעה בכלל למקום הרביעי בקטגוריה. המקום השני שייך לג’ואי, עם 130 הופעות לבדו ומוניקה במקום האחרון עם 50.

רייצ’ל הוזכרה בכותרות הפרקים הכי הרבה פעמים

רייצ’ל ורוס מובילים בקטגוריה הזאת. לרייצ’ל יש 27 איזכורים בכותרות הפרקים ולרוס יש 24. מוניקה במקום האחרון עם רק 8 פרקים שמזכירים את שמה.

מסקנה: רוס הוא הדמות הראשית בסדרה

לאחר עיבוד הנתונים והדאטה, יאשו הגיע למסקנה חד-משמעית – הדמות הראשית בסדרה “חברים” היא רוס גלר. מפתיע, לא?

בונוס: הזוג הראשי של הסדרה

למרות סיפור האהבה הפופולרי של רוס ורייצ’ל, הם לא לוקחים את המקום הראשון בקטגוריה הזאת. המנצחים הם ג’ואי וצ’נדלר, שהיה להם הכי הרבה זמן מסך זוגי.

הדמות המשנית המובילה

גונתר, הוא הדמות המשנית עם הכי הרבה זמן מסך.

הסט הראשי

באופן מפתיע, הסט הראשי לא היה בית הקפה, סנטרל פארק. את המקום הראשון לוקחת הדירה של מוניקה – 26% מהסצינות מתרחשות בה (לעומת 16% בבית הקפה).

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים