מחקרים מסבירים למה אחות גדולה היא אחד הדברים הכי חשובים שיש לכם בחיים!

אם יש לכם אחות גדולה שאוהבת אתכם, אתם ברי מזל בצורה בלתי רגילהמי שיש לה אחות גדולה יודעת שהיא יכולה לסמוך עליה שהיא תגן עליה כשהיא מסתבכת בצרות, לבקש ממנה לעזור לך במטלות וכמובן – להשאיל ממנה בגדים! אבל זה ממש לא הכל…

יש לך עוד הרבה סיבות להודות לאחותך הגדולה. לפי מחקרים פסיכולוגיים, אחות גדולה משפרת את היציבות הנפשית ואת ההתפתחות הכללית שלך. ילדים שגדלים עם אחות גדולה הם שמחים יותר והם מסתדרים טוב יותר בחייהם הבוגרים.

בקיצור, הנה 5 סיבות למה אחות גדולה זה הדבר הכי טוב שאפשר לבקש.

1. אחות גדולה מורידה את הסיכוי שתתגרשי בעתיד

מחקר שנערך באוניברסיטת אוהיו מצא הוכחות שילדים עם אחים מתגרשים פחות. אחד הממצאים במחקר הראה שבן אדם עם אחות גדולה הוא יותר בוגר ופחות מרוכז בעצמו. ילדים עם אחים צריכים ללמוד לחלוק והם מתמודדים עם קונפליקטים בגיל צעיר, מה שמאד יעזור למערכת יחסים זוגית בחייהם הבוגרים. אחות גדולה שהיא גם חברה טובה משפיעה על כל החיים הבוגרים.

2. היא הסיבה שההורים שלך יותר קלים איתך

אם אתם חושבים שהחיים שלכם כילדים היו קשים, אז תדעו שלאחותכם הגדולה היה יותר קשה. מחקר גילה שהורים הרבה יותר נוקשים עם האחים הגדולים, והרבה יותר מקלים עם האחים הקטנים. אז זו עוד סיבה להודות לאחותכם הגדולה.

3. היא מעודדת אותך ועוזרת לך להשיג את המטרות שלך

לאחותכם הגדולה יש הרבה דברים ללמד אתכם, אותם לא חוויתן עדיין. היא נותנת לכם השראה להיות טובים יותר ולהילחם בדרך למטרות שלכם. ילדים שגדלים עם אחות גדולה הם שאפתניים ועצמאיים יותר.

4. היא משפרת את בריאותך הנפשית בזכות זה שהיא נמצאת שם בשבילך

מחקרים מוכיחים שלגדול עם אחות גדולה מוריד את הרגשות השליליים בזמן תקופת ההתבגרות. יש פחות סיכוי שתרגישו בודדים, אשמים או לא אהובים. אחים הם גורם מאד חשוב בהתפתחות רגשית. המחקר גם מצא שאחות גדולה גורמת לכם להיות אנשים נחמדים ואמפתיים יותר.

5. היא עוזרת לך לגלות את המשמעות של אהבה ללא תנאי

גם כשאתם מתבגרים, הקשר עם אחותכם הגדולה ימשיך להיות בעל החשיבות הגדולה ביותר ברווחתכם הכללית ובמערכות היחסים ארוכות השנים בחייכם. תמיד יהיו לכם התמיכה והאוזן הקשבת שלה. זה גורם לכם להרגיש נאהבים יותר וגם מלמד אתכם איך לבטא את הרגשות שלכם. תמיד יהיה לכם יותר קל לחלוק דברים איתה מאשר עם ההורים שלכם, והיא גם יודעת להקשיב טוב יותר מהם.

יותר מהכל, היא תמיד תהיה איתכם באש ובמים, והיא מכירה אתכם כל כך טוב שהיא יודעת על מה אתם חושבים רק מלהתבונן בכם. אז אם יש לכם אחות גדולה שאוהבת אתכם, אתם ברי מזל בצורה בלתי רגילה.

זה הזמן לתייג אחיות גדולות ולהגיד להם כמה אתם אוהבים אותן!

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים