10 סימני אזהרה שהגוף שולח כדי להודיע שאתם בלחץ ואסור לכם להתעלם מהם!

אם אתם סובלים מהתופעות האלו... כדאי שתתחילו להרגיע!לחץ ועומס הפכו להיות חלק מהשגרה שלנו… ככה זה כשצריך לג’נגל בין קריירה, ילדים, זוגיות ועבודות בבית.

אבל גם אם אתם נהנים לטפל בעשרות משימות בו זמנית, מנהלים את כל העולם והלו”ז שלכם מלא עד אפס מקום, אתם חייבים לזכור שהגוף שלכם סובל… ושלחץ לא טוב לבריאות!

אז הנה 10 סימנים שהגוף שולח לכם כדי לאותת לכם עד כאן, תתחילו להרגיע!

1. מחלת עור

פסוריאזיס, אקנה ומחלות עור נוספות יכולות להופיע כתוצאה מלחץ. חוקרים ביצעו מחקר בקרב סטודנטים ומצאו קשר ישיר בין לחץ פסיכולוגי לבין בעיות עור. מסתבר שלחץ משפיע בצורה זהה גם על בעלי חיים. ניסוי שנערך מצא שעכברים שהופעל עליהם לחץ רב פיתחו בעיות עור שונות.

2. שינויים במשקל

לחץ יכול לגרום לכם לעליה במשקל בלי שתשימו לב אפילו. מצבים מלחיצים מאוד מעלים את ייצור הורמון הקורטיזול בגוף. ההורמון הזה אחראי לשמור על קצב חילוף חומרים תקין ועל רמת סוכר תקינה בדם. אבל אם יש יותר מדי ממנו, הוא גורם לבן אדם לאכול יותר, לייצר פחות טסטוסטרון ולשרוף פחות קלוריות, ומכאן מגיעים הקילוגרמים העודפים.

מצד שני, לחץ יכול לגרום גם לירידה במשקל, כתוצאה מעודף באדרנלין. אדרנלין מגביר את קצב חילוף החומרים, וגם מאט את הפרשת השומן.

3. נטייה למחלות

כמו שהזכרנו בסעיף הקודם, לחץ מעלה את ייצור הקורטיזול, שבאופן כללי עוזר בדיכוי של דלקות. אבל, כאשר אדם סובל מלחץ קבוע, מערכת החיסון שלו פחות רגישה לקורטיזול, מה שחושף את הגוף לתקיפה של דלקות חמורות יותר ומגביר את הסיכוי לחטוף שפעת. אל תאשימו את החורף המתקרב. אם אתם חולים לעיתים קרובות, משהו רציני מפריע לכם בחיים והגיע הזמן להיפטר ממנו.

4. בעיות במערכת העיכול

יש הוכחות מדעיות לכך שלחץ יכול להשפיע באופן שלילי על מערכת העיכול. אם אתם סובלים מבטן נפוחה וכאבי בטן לעיתים תכופות ותרופות לא עוזרות לכם, נסו להתייעץ עם פסיכולוג. הוא יוכל לעזור לכם לברר את מקור החרדה והלחץ.

5. קושי להתרכז

לאנשים שנמצאים בלחץ לאורך זמן קשה להתרכז במשימות היומיומיות שלהם. אם אתם שמים לב שאתם פחות מרוכזים מהרגיל, אולי הגיע הזמן לקחת הפסקה.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים