זו הסיבה שאשתך אמורה להיות יותר חשובה לך מאשר הילדים!

נראה אם אתם מסכימים עם ההסבר שלוסופר ואבא, מייק ברי, החליט להסביר בבלוג שלו מדוע אשתו חשובה לו יותר מהילדים שלו ולמה זה משהו שצריך לאמץ בכל משפחה. הפוסט הפך מאד פופולרי, אך שנוי במחלוקת. חלק מהאנשים ביקרו את הכותב והאחרים קיבלו ממנו השראה.

מייק ואשתו קריסטין מגדלים 8 ילדים מאומצים. הם נשואים באושר 17 שנים ועוזרים גם למשפחות אחרות לבנות מערכת יחסים הרמונית.

לכבוד יום המשפחה החלטנו לשתף גם אתכם בפוסט של מייק.

אז מה יש למייק להגיד שכל כך מעורר מחלוקת?

כבר בשעה 9 בערב אני אומר לשתי הבנות המתבגרות שלי: “אתן צריכות ללכת לחדר שלכן”. אני עושה את זה כמעט כל ערב וכל פעם הן מתלוננות: “למה אנחנו צריכות ללכת למיטה בתשע? אנחנו כבר לא ילדות!”

אני עונה להן שהן לא חייבות ללכת למיטה. אני פשוט מבקש מהן לעזוב את הסלון. אני מסביר שאמא ואני לא ראינו אחד את השנייה יום שלם כי היינו מרוכזים בעבודה ואנחנו זקוקים לזמן להיות יחד. הבנות, כמובן, מגלגלות את עיניהן.

למען האמת, אנחנו מקפידים על העניין מאז שאני זוכר את עצמי. אנחנו הורים 15 שנה והילדים אף פעם לא גזלו מאיתנו את הזמן שלנו. אנחנו מבלים המון זמן עם הילדים, אבל זה אף פעם לא 24/7. אנחנו אוהבים את הילדים שלנו, הם משחקים תפקיד עצום בחיים שלנו, הם תמיד יכולים לסמוך עלינו ולקבל את כל העזרה והתמיכה שהם צריכים.

אבל בנוסף לילדים, יש גם “אנחנו”. מערכת היחסים שלנו. קריסטין ואני תמיד מקפידים שהזוגיות שלנו תהיה חזקה ובריאה. ישנן מספר סיבות למה זה ככה והנה ארבע מהן.

1. זוגיות בריאה היא אבן הפינה של הבית

גם הילדים שלנו חשובים, הם חלק גדול מהמשפחה, אבל הם לא מחזיקים אותה יציבה. החלק החשוב ביותר של המשפחה הוא אתם. לכם יש את האחריות והילדים בוחרים את דרכם בהתבסס על הדוגמה האישית שלכם.

2. אתם הייתם שם לפניהם

לפני שהילדים שלנו הגיעו, היינו שניים. התאהבנו, הברזנו יחד מהלימודים, דיברנו בטלפון כל הלילה (כשהוא עוד היה קשור לקיר עם חוט) ואז החלטנו להיות יחד לנצח. היינו בתחילת הדרך. ואז התחלנו את המשפחה. ואז הגיעו הילדים היפים שלנו. אנחנו מאד שמחים שיש אותם, אבל הזוגיות שלנו חשובה יותר ונשתמש בכל אמצעי כדי לשמור עליה.

3. אתם תהיו שם אחריהם

שום דבר לא נמשך לנצח. יגיע הרגע בו הילדים יגדלו ויעזבו את הקן. ואז, כשהם יעזבו את הבית ותהיה להם משפחה משלהם, חשוב לי שהזוגיות שלי עם אשתי תישאר חזקה ואינטימית כפי שהייתה ממש בהתחלה. כדי שזה יקרה, חייבים לעבוד על הזוגיות שלנו עכשיו ולכן היא חייבת להיות בראש סדר העדיפויות. ברור שזה לא קל.

4. אנחנו צריכים לשמש דוגמה עתידית

כבר כתבתי מקודם: הילדים שלנו רואים אותנו ולומדים מאיתנו. הם עושים בדיוק את מה שאנחנו עושים ועוקבים אחרי כל צעד שלנו. אני אומר לעתים קרובות שאנחנו מגדלים מבוגרים, לא ילדים. אני לא יודע מה איתכם, אבל אני רוצה שהילדים שלי יגדלו עם גישה נורמטיבית בכל הקשור לדייטינג, אהבה ומשפחה, ואני רוצה שהזוגיות שלנו תהיה הדוגמה עבורם. ולכן אשתי באה לפני הילדים שלי. הם קרובים אלי מאד, אבל אשתי קודם.

בסוף היום כולנו עייפים ומתוחים. וכן, הילדים שלך זקוקים לך, הם מאד חשובים וצריך לדאוג להם. אבל לפני הכל צריך לדאוג לזוגיות שלך. כשילדים רואים שההורים שלהם אוהבים אחד את השני, הם בטוחים שההורים שלהם אוהבים אותם. אבל הכי חשוב – הם בטוחים בעצמם ובעולם סביבם.

לכל אחד מאיתנו יש לוח זמנים צפוף. אף פעם אין לנו זמן. ובכל זאת אנחנו מוצאים זמן לבלות עם הילדים שלנו. זו הסיבה שאני תמיד מבקש מהילדים שלי מדי ערב ללכת לחדרים שלהם בדיוק ב-9. זו הסיבה שאשתי ואני יוצאים לדייט לפחות פעמיים בחודש. כי זה חשוב.

וזו הסיבה שאשתי תמיד באה לפני הילדים.

מקור: brightside

שתפו עם החברים שתפו עם החברים