הסיפור המרגש של הבחור הראשון באירופה עם תסמונת דאון שסיים בהצטיינות לימודים אקדמיים!

וזה רק חלק קטן מההישגים שלובטח יצא לכם מתישהו לשמוע על אנשים עם תסמונת דאון שהגיעו להישגים יוצאי דופן. היום זה מאוד נפוץ, ואנשים כבר יודעים שהם יכולים לעשות הכל למרות המגבלות. אבל פעם פחות ידעו איך להתמודד עם זה, ורוב האנשים לא האמינו שמישהו עם תסמונת דאון יכול אפילו ללמוד בביה”ס רגיל.

ואז הגיע פאבלו פינדה. בזכות הוריו שלא ויתרו לו הוא למד והשקיע, והיה לאירופאי הראשון שרכש השכלה גבוהה ובהמשך גם הגיע להישגים מרשימים נוספים. אתם מוזמנים לקרוא את הסיפור מעורר ההשראה שלו, ותראו שאין דבר שמישהו לא יכול לעשות.

תכירו את פאבלו

פאבלו נולד ב-1974 במאלאגה, ספרד,  ילד רביעי להוריו. אביו שם לב כבר מההתחלה שמשהו מוזר בבן הקטן שלו, וכשהתינוק היה בן 3 חודשים הוא סיפר על האבחנה לאשתו. ולמרות שבתקופה ההיא לא ידעו כל כך איך להתייחס למחלה, ההורים של פאבלו החליטו שהם יגדלו אותו בדיוק כמו שגידלו את שאר הילדים שלהם. הם לא פינקו אותו, לא עזרו לו להתלבש, לא מצאו לו חברים, ונתנו לו את כל האהבה והתמיכה שהם יכולים.

אביו הקריא לו כל יום ספרים ולימד אותו שפות זרות, ובגיל 5 הוא כשהגיע לביה”ס, המורים נדהמו מכמה שהוא היה חכם. כשהיה בן 7 סיפרו לו שהוא שונה. הוא שאל ‘זה אומר שאני טיפש?’, וקיבל תשובה נחרצת ש-‘לא’.

הוא גרם להורים נוספים להבין שאפשר לשלוח ילד עם תסמונת דאון לבית ספר רגיל

תסמונת דאון היא מחלה שפוגעת בעיקר בתפקוד השכלי, אבל יש לה גם מאפיינים גופניים. עיניים מלוכסנות, מבנה גוף נמוך, אצבעות עבות ומסת שרירים נמוכה. אבל פאבלו לקח את כל הבעיות האלו והפך אותן ליתרונות. מסת השרירים הנמוכה נתנה לו גמישות גבוהה, והאצבעות העבות עזרו לו כשהכין שיעורים לביה”ס.

פאבלו אהב ללמוד דברים חדשים, ועשה זאת 6-7 שעות ביום. וכשהוא סיים בהצלחה את לימודיו בביה”ס, הוא גרם להורים רבים נוספים ברחבי המדינה להבין שזה אפשרי לשלוח את ילדיהם למסגרות חינוך “רגילות”. והיום בספרד 85% מהילדים עם תסמונת דאון הולכים לבתי ספר “רגילים”.

ואפילו נרשם ללימודים גבוהים

פאבלו לא התכוון לסיים את לימודיו בתיכון, ונרשם גם ללימודים אקדמיים. זה לא היה לו קל. הסטודנטים האחרים התעלמו ממנו, אף אחד מהם לא רצה לדבר איתו וחלקם אפילו פחדו לגעת בו, והמרצים היו בספק שהוא יכול לעמוד בזה. הוא הרגיש חסר אונים וחשב על פרישה מהלימודים. אבל למרות הכל, החליט להישאר עד הסוף.

ואם תשאלו אותו היום, הוא יספר לכם שטקס סיום הלימודים היה הרגע המאושר בחיים שלו. אנשים הריעו לו דקות ארוכות בזמן שהוא ניגש לקבל את התעודה שלו, ואמא שלו לא הצליחה אפילו לקום מהכיסא מרוב התרגשות.

ובהמשך, הוא אפילו הפך למרצה וכוכב קולנוע

הסיפור של פאבלו החל לצבור תאוצה ברגע שאנשים הבינו שלא רק שהוא השיג תואר אקדמי, כולל מספר הסמכות מקצועיות, הוא הראשון באירופה עם תסמונת דאון שעשה את זה. בהמשך הוא גם נהיה המרצה הספרדי הראשון ששיחק בתפקיד ראשי בסרט.

ב-2009 יצא הסרט ‘אני, גם’ בכיכובו של פאבלו, שמבוסס על חייו. הסרט הוא לא רק על הלימודים, ויש בו גם מערכת יחסים עם אישה “רגילה”. הסרט כבש את הצופים והמבקרים שלא הצליחו להסתיר את הדמעות, ופאבלו גם זכה בכמה פרסים על המשחק שלו.

פאבלו נחשב היום לדמות מוכרת בספרד

אנשים מזהים אותו ברחוב, וכל יום הוא עובר ליד כיכר שקרויה על שמו. עכשיו פאבלו הוא חלק מרשימה של מפורסמים אחרים שיצאו מ-מאלאגה כמו פאבלו פיקאסו ואנטוניו בנדרס. פאבלו ממשיך לחיות בעיר הולדתו, הוא עובד כמורה ומעביר הרבה זמן בפעילות התנדבותית. הוא נפגש עם אנשים נוספים שיש להם תסמונת דאון ועוזר להם להאמין בעצמם ולהרגיש טוב עם איך שהם.

את קריירת הקולנוע שלו פאבלו השאיר מאחוריו לבינתיים. הוא מעדיף לספר את הסיפור שלו, ולא סיפור של מישהו אחר. ועל הדרך, אם אפשר, לשבור כמה סטריאוטיפים ומוסכמות חברתיות, מה רע

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים