זהירות בלאק פריידי!!! 10 מצבים מסוכנים שמשפיעים על ההגיון הבריא וגורמים לנו לקנות דברים שאנחנו לא באמת צריכים!

חשוב מאוד לפני הבלאק פרידיי הקרוב!6. טריקים של חנויות

מוזיקה נעימה, צבעים חמימים, ריח ביתי – כל אלו משפיעים עלינו כשאנחנו נכנסים לחנות בלי שנשים לב. חם ונח בפנים, ואנחנו נרגעים ומתחילים לקנות.

איך נלחמים בזה?

תלכו לקניות כשאתם לא רעבים ותשימו עליכם אוזניות עם מוזיקה שאתם אוהבים. זאת הדרך הכי טובה להימנע מתרגילי שיווק.

7. מבצעים והנחות

אחת הסיבות העיקריות שבגללן אנשים קונים דברים שהם לא צריכים. חנויות מוכרות לנו 3 פריטים במחיר של 2, או ב-50% הנחה שתקפה רק ליום אחד. זה אולי נראה לנו רווחי, אבל בסופו של דבר אנחנו קונים דברים שאנחנו לא באמת צריכים.

איך נלחמים בזה?

הולכים לעשות קניות רק כשאנחנו יודעים שאנחנו צריכים משהו, ולא רצים לקניון רק בגלל שיש יום בחירות או יום רווקים סיני

8. מחירים זולים מדי

לפעמים אנחנו דווקא כן קונים דברים שאנחנו צריכים, אבל בשביל לנסות ולחסוך כסך אנחנו קונים אותם בזול. לרוב מדובר באשליה. ג’ינס באיכות טובה יחזיק שנים רבות לעומת ג’ינס זול שיקרע די מהר ויגרום לנו שוב לקנות ג’ינס.

איך נלחמים בזה?

אם תנסו לחסוך כסף עכשיו, כנראה תצטרכו להוציא כסף בהמשך על תיקונים או החלפות. כשאתם קונים משהו, תשימו לב לאיכות ולאחריות ולא רק למחיר.

9. מוכרים משכנעים

מוכרים עושים את העבודה שלהם. הם ינסו לשכנע אתכם שמוצר אחד הרבה יותר טוב מהמוצר השני, ימצאו לכם את הבגד המושלם ויגרמו לכם לקנות עוד ועוד.

איך נלחמים בזה?

תמיד תזכרו מה תכננתם לקנות. חפשו מידע מראש באינטרנט כדי שיהיה לכם פחות שאלות במעמד הקניה. המוכרים שם כדי לעזור לאנשים המתלבטים שלא יודעים מה לקנות, ואת האנשים האלו יותר קל לשכנע. עוד עצה – תעשו קניות עם חברים, כי יותר קשה להשפיע על שני אנשים מאשר אחד.

10. הפחדים שלנו

גם אם אתם לא פולנים, לכולם עולים לפעמים פחדים בלי סיבה, ככה המוח שלנו עובד. לפעמים אנחנו יכולים לקנות מוצר, שאנחנו מתלבטים אם אנחנו באמת צריכים אותו רק מתוך פחד שאולי שבוע הבא הוא יעלם מהמלאי, או ששבוע הבא לא ישאר לנו מספיק כסף. עוד סיבה לקניה היא אם ההורים שלך נהגו להגיד לך “לא” על דברים שרצית לקנות כשהיית קטן. .

איך נלחמים בזה?

תדמיינו שאתם עובדים לגור בחו”ל. מה הייתם לוקחים איתכם? כנראה שלא כל כך הרבה דברים. יש דברים שאתם באמת צריכים, וכל השאר מיותר. עדיף שתבזבזו את הכסף שלכם על דברים שאתם באמת צריכים ושילכו איתכם לאורך זמן.

איורים: Natalia Tylosov \ מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים