אלו הסיבות שבגללן אסור לכם להשאיר בקבוקי מים ברכב!

לאחר הכתבה הזו, אתם תחשבו פעמיים לפני שתצאו עם בקבוק מים מהבית!גם אתם לא יכולים בלי בקבוק מים קרים ביום חם? כדאי שתיזהרו אם הוא בא אתכם גם לרכב…

על פי מאמר מהמרכז לחקר האפידמיולוגיה של אסונות, 90% מכל האסונות הטבעיים קשורים למים. אבל סופות, שטפונות, צונאמי ובצורת אינם האיומים היחידים שעומדים בפניכם – גם בקבוק מים קטן ביום חם עשוי להוביל לאסון! המשיכו לגלול כדי לדעת איך תוכלו למנוע את השריפה הבאה…

איך זה קורה?

האם ניסיתם פעם להצית באש דף נייר באמצעות זכוכית מגדלת תחת אור שמש ישיר? זה כרוך באותו תהליך כמו זה. כאשר קרני השמש עוברות פלסטיק ונוזל, יש לזה את אותו אפקט כמו זכוכית מגדלת.

במבחן שנערך על ידי מחלקת מכבי האש, אור השמש שעבר דרך בקבוק מים הגיע ל-120 מעלות! זה מספיק כדי לשכנע אתכם להיות הולכי רגל במשרה מלאה…

Credit: brightside

בתמונה למטה תוכלו לראות תוצאה קטנה של התופעה, שנגמרה במזל גדול. אז איך תוכלו להימנע מזה?

אמצעי זהירות אולי נראים מובנים מאליהם, אבל עדיין נזכיר לכם אותם:

– נסו לא לקחת בקבוק מים לתוך המכונית. מבוגר ממוצע שוכח 3 עובדות מפתח, מטלות או אירועים בכל יום.

אורח החיים המודרני, לחץ מוגבר ומתח הם האשמים העיקריים לרמות הגוברת של השכחה שלכם. אז, האם אתם בטוחים שבקבוק המים במכונית שלכם לא יהפוך לאחד מאותם 3 הדברים שתשכחו היום?

אם אתם אנשים שלא יכולים לחיות בלי בקבוק מים ביום חם, תגדירו תזכורת בפלאפון לקחת אתכם את בקבוק המים בכל פעם שאתם יוצאים מהמכונית. הפעולה הזו תיקח רק כמה שניות מזמנכם, אך לפחות לא תחזרו לרכב שרוף.
אם אתם לא רוצים לשאת בקבוק כבד איתכם כל הזמן, הקפידו להשאיר אותו במקום שבו קרני השמש לא יוכלו להגיע אליו (למשל, בתא המטען).

Credit: facebook

וזה עוד לא הכל, קיימים מספר איומים נוספים מלבד שריפת המכונית:

בטיחות המכוניות שלנו עדיין פחות חשובה מאשר הבריאות שלנו. מחקר שנעשה על ידי אוניברסיטת פלורידה מצא כי הפלסטיק ממנו עשויים בקבוקי מים עשוי לשחרר אנטימון וביספנול A (חרדת ה-BPA) אם הוא נחשף לאור השמש על פני תקופה מסוימת של זמן.

ככל שבקבוקי פלסטיק נשארים יותר בסביבה חמה, כך יותר אנטימון ו-BPA משתחררים. הנה רשימה קצרה של בעיות שעשויות להופיע בעקבות כך:

– שינויים ברמות ההורמונים
– בעיות לב
– סיכון מוגבר לסרטן
– כאבי בטן
– שלשול

מחקרים אחדים קשרו את זה גם להפלות ספונטניות ולדימום ברשתית. ממש לא שווה את זה!

Credit: brightside

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים