הילדים האלה לקחו זבל והפכו אותו לבתי מחסה לכלבי רחוב, ואתם פשוט חייבים לראות עד כמה זה פשוט וגאוני!

ועכשיו הגיע הזמן לדאוג לחתולי הרחוב בארץ שלנו...כשזה נוגע לאכפתיות, דאגה לסביבה ובעיקר אהבה עצומה לבעלי חיים – ילדים הם הדוגמה המושלמת. והסיפור שאתם עומדים לקרוא, כמו רבים אחרים, יוכיח את זה.

בבית ספר יסודי במקסיקו, 35 ילדים בנו מלונות לכלבי רחוב, והכל מחומרים ממוחזרים שהם מצאו בבתים שלהם. הפרויקט שלהם הפך במהרה לויראלי, והרבה אנשים רצו לדעת עוד על המיזם המיוחד הזה. התשובות, כמובן, נמצאות ממש פה למטה… נו, אתם גוללים או מה?

70% מהכלבים במקסיקו הם כלבי רחוב

נטישת בעלי חיים הפכה לבעיה ציבורית במקסיקו.  70% מאוכלוסיית הכלבים במקסיקו חיים ברחוב. זהו נתון מדאיג, מכיוון שהוא כרוך בסיבוכים סביבתיים רבים.

ילדים עם יוזמה

לקראת סוף שנת הלימודים, הילדים בבית הספר שבמקסיקו יזמו פרויקט ייחודי בניסיון לייצר השפעה על החברה. בהנחיית המורה שלהם, התלמידים הציגו את הבעיה הנפוצה ברחובות עירם: כלבים חסרי בית. זו הסיבה שהילדים החליטו לבנות מלונות שיכולות לשמש מקלט בטוח מפני הקור או הגשם לבעלי חיים נטושים.

החומרים בהם הילדים השתמשו

על מנת לעודד מיחזור, על התלמידים היה לבנות את המלונות עם חומרים שהיו להם בבית. אז הילדים בנו את המלונות בעזרת סדינים ישנים, בקבוקי פלסטיק, קרטון, בד וכו ‘. והכי חשוב – הם השתמשו בדמיון שלהם כדי לצבוע ולקשט את בתי הכלבים.

פרויקט עם מטרה

מההתחלה, התלמידים ידעו שלפרויקט שלהם צריכה להיות מטרה ברורה. אז ברגע שהם סיימו והציגו את בתי הכלבים העשויים מחומרים ממוחזרים, הם תרמו אותם למקלט “אלברגס לאזוס קנינוס” – עמותה שאחראית להציל ולמצוא בתים לחיות רחוב במקסיקו.

כלבים לא קונים, כלבים מאמצים!

למרבה המזל, קמים יותר ויותר אירגונים במקסיקו שדואגים להציל, לשקם ולמצוא בית לכלבי רחוב. ההמלצות שלהם הן:

1. לאמץ, לא לקנות

2. חשוב לסרס ולעקר. אם רוצים כלב נוסף – מאמצים כלב נוסף ולא מרביעים.

3. חיית מחמד היא יצור חי: קחו בחשבון את הזמן, המסירות, ההרגלים, המצב הכלכלי והזמינות שיש לכם לפני שאתם לוקחים על עצמכם את האחריות הזאת.

אז מה אתם אומרים על היוזמה הזאת? שתפו אותנו בתגובות!

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים