הארכאולוג הזה חושף איך אנשים שחיו לפני אלפי שנים באמת נראו – והתוצאות פשוט מדהימות!

וגם מלך אחדכשאתם חושבים על תקופת האבן, או על ימי הביניים, בטח הדבר הראשון שעולה לכם לראש זה נבוט גדול. זה פחות או יותר מה שמראים לנו בטלוויזיה על התקופות של פעם, אנשים עם נבוט וקצת דינוזאורים. אבל אתם בטח יודעים שזה לא ממש נכון.

אנשים של פעם היו פחות או יותר אנשים רגילים כמונו, רק עם קצת פחות טכנולוגיה. הארכיאולוג השוודי אוסקר נילסן לוקח את האנשים האלו ובאמצעות מחקר והרבה עבודה קשה, נותן להם פנים שגם אתם תוכלו להכיר אותם. תהנו.

1. המלכה הוראמי

התגלתה ב-2012 על ידי קבוצה של ארכיאולוגים פולנים בקבר אינדיאני קדום עם עוד 57 נשים. הארכיאולוגים כינו אותו ‘המלכה’ בגלל שהיא הייתה קבורה לצד תכשיטים ומתכות יקרות ערך, ולפי המחקר שלהם נראה שהיא עסקה הרבה בניפנוף הידיים.

2. בחורה צעירה מתקופת האבן

ארכיאולוגים מצאו אותה באנגליה עם תינוק על החזה, ומעריכים שנפטרה בגיל 20 בעקבות סיבוך בלידה. תקופת החיים שלה מוערכת כלפני 5,500 שנים.

3. אסטריד

לאסטריד היו חיים ארוכים מאוד יחסית לתקופה בה חיה – תקופת האימפריה הביזנטית, והיא נפטרה בסביבות גיל 80. ארכיאולוגים מעריכים שהיא הייתה עשירה מאוד, וחיה ליד סטוקהולם בשוודיה.

4. אדלסיוס אלבכוס

גבר צעיר שחי במאה השמינית לספירה בשוויץ. ארכיאולוגים אומרים שהיו לו שיניים בריאות במיוחד יחסית לתקופה.

5. ויקינג

הגבר הזה מהמאה ה-11 לספירה כנראה היה ויקינגי שנפטר בגיל 45. החוקרים הצליחו לאסוף מספיק DNA שלו כדי לשחזר את העור, השיער והעיניים שלו.

6. אישה ניאנדרטלית

האישה הזאת חיה לפני 45-50 אלף שנים, ונמצאה בג’יברלטר ב-1848.

7. גבר נאוליתי

גבר נוסף שמגיע אלינו מסוף תקופת האבן, שנולד לפני כ-5,500 שנים. היה בן 25-40.

ימי הביניים, תקופת האבן וגם תקופת הברונזה מחכים לכם בעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים