הבחורה הזו הפכה מבנה שירותים ציבוריים נטוש לדירת חלומותיה. לא תאמינו איך הוא נראה היום!

תהיתם פעם איך הופכים קש לזהב? אז ככה“קאסה מילה” של גאודי הוא אחד המבנים הכי מפורסמים שלו. המבנה שלו כל-כך מיוחד שהוא הוכרז כמורשת עולמית. אבל זה לא רק עיצוב שהפך את הבית הזה ליצירת מופת ארכיטקטונית. אתר הבנייה עצמו כל-כך יוצא דופן שזה גורם לנו לחשוב – מי יבנה כזה דבר?

עכשיו תכירו את לורה ג’אן קלארק, אדריכלית מוכשרת שהפכה שירותים ציבוריים לבית חלומותיה. נדהמנו מהאמביציה והכישרון שלה, אז לא יכולנו שלא לחלוק את זה אתכם. גאודי הבא? עוד מוקדם לדעת.

איך הכל התחיל

לורה קלארק היא אדריכלית אנגלית המתמחה בהמרות מגורים, הרחבות ובניינים חדשים. לורה מעצבת גם רהיטים משלה ופריטים לבית בשיתוף עם אמנים ומעצבים אחרים

לורה הבחינה בשירותים נטושים בשנת 2005, כאשר היא עברה ללונדון. כאשר היא סיפרה לחבריה ולמשפחתה שהיא מתכוונת להפוך שירותים ציבוריים משומשים לדירת מגורים, התגובה שלהם נעה בין צחוק לאימה וביקורת, אבל זה לא גרם לה לפקפק לרגע.

“מבחינתי, זה כמו חידוש אתרים עם היסטוריה מעניינת אשר ננטשה ונשכחה” היא מספרת.

השירותים נבנו בשנת 1929 והשתמשו בהם לאחרונה בשנות השמונים. הרבה עבודות ראשוניות כמו הריסה וניקיון היו צריכות להיעשות כדי להפוך את המקום הנטוש הזה לאתר בנייה

דרך ארוכה מבית חלומותיה

המקום נראה מצמרר בהתחלה והיה מלא עד גדותיו בזבל. יחד עם פועלים, החלה לורה את המסע הארוך שלה כדי ליצור בית נעים וחלומי.

“בסופו של דבר עשיתי הרבה עבודה שחורה בעצמי כי זה היה כל כך קשה, נאבקתי לשמור על אנשים בעבודה,” אמרה לורה.

לבסוף, לאחר מספר חודשים של עבודה קשה ו-65,000 דולר הפרויקט הושלם ומה שהיה בעבר בית שימוש ציבורי נטוש הפך לדירה מסוגננת עם חדר שינה אחד מלא אור וצבע.

הפרויקט הושלם!

הפנינה של יצירת מופת ארכיטקטונית זו היא חדר שינה בצבעי אדום וזהב עם מיטת אפיריון ומראה בגודל מלא. קשה לחשוב על העבר של אתר הבנייה כאשר אתה רואה את כל היופי הזה!

מלבד חדר השינה הזוהר, בבית עכשווי זה יש כל מה שצריך – סלון עם מדפי ספרים המשתרעים בכל הדירה, מטבח עם כל הציוד הנדרש ואפילו גינה קטנה.

האמבטיה הזהובה היא דוגמה נוספת לאיך חלל משעמם ומפחיד יכול לקבל חיים שניים בידיו של אמן מוכשר ויצירתי!

מי ידע מקום ששימש בעבר שירותים ציבוריים יכול להפוך לבית נעים? זו נחישותה של לורה, האופטימיות וההתמדה שגרמו לשינוי המדהים הזה.

לורה קלארק מהוה דוגמה טובה לאנשים שיש להם תוכניות שאפתניות. גם אם המטרה שלכם נראית בלתי אפשרית ומזלזלים ברעיונות שלכם, אסור לוותר. תמשיכו לרדוף את המטרה שלכם, לעבוד קשה, ובסופו של דבר, תקבלו את הפרס שמגיע לכם!

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים