הבחור הזה גילה משפחת עכברים בגינה שלו, והחליט לבנות להם כפר קטן. התמונות המטורפות – כבשו את הרשת!

מי ידע שעכברים יכולים להיות כאלו מתוקים?איך הייתם מגיבים אם הייתם מגלים עכבר שמתרוצץ לו כך סתם בבית שלכם או בחצר?

אנחנו מנחשים שאחרי התקף הפאניקה הראשון, ואחרי שהייתם מעזים לרדת מהכסא, ככל הנראה הייתם קוראים למדביר או מציבים מלכודת עכברים בעצמכם, אבל כשזה קרה לצלם  סיימון דל, הוא בחלט לעשות משהו קצת שונה… הוא שלף את המצלמה והוציא את ארגז הכלים!

כן, סיימון החליט לבנות לעכברים בגינה שלו כפר מיניאטורי, והתמונות שצילם כבשו את הרשת! המשיכו לגלול כדי לראות את הבנייה המרשימה!

בזמן שרובכם כנראה הייתם ממהרים לקרוא למדביר הכי טוב אם הייתם נתקלים בעכבר בגינה שלכם… הבחור הזה עשה משהו קצת שונה.

“יצאתי יום אחד לצלם את הציפורים בגינה, ולאחר שכיסחתי את הדשא, הבחנתי במשהו שנע על הקרקע”, סיפר הבחור. “כיוונתי את המצלמה שלי והייתי המום, אבל גם מאוד שמחתי לראות עכבר בית חמוד וקטן שעמד על הדשא שזה עתה כיסחתי”

“ידעתי מיד שהוא כוכב ורצתי חזרה פנימה להביא לו כמה בוטנים. ישבתי שם וחיכיתי, ולאחר כמה דקות הוא חזר כדי לקבל פינוקים”

“באותו הרגע הבנתי שאני חייב לספק לו מקלט קטן ומקום בטוח להסתתר ולאכול”

“יש לי קצת ניסיון בצילום תמונות של חיות בר ועכברים, כי בעבר היה לי עכבר אחר שגר בגינה שלנו שקראנו לו סטיוארט”

“סטיוארט עזב בתחילת אביב 2018, אולי כדי למצוא בת זוג. קיוויתי שהוא יחזור בחורף הזה ואולי יוכל להכיר את העכברים החדשים בגינה”

“הגינה שלנו מלאה במגוון של חיות בר. גדלים כאן סוגים רבים של ציפורים, כגון זרזירים, דרורים, שחרורים, אדומי חזה אמריקאים, ועוד. אפילו אנפה אפורה שאכלה את רוב דגי הזהב מהבריכות שלנו”

“יש לנו גם שועל שמבקר כל לילה והרבה קיפודים וסנאים”

“בהתחלה היה העכבר שהמצאתי, היה לבד. היה לו חתך באוזן וקראנו לו ג’ורג’. ערמתי עבורו כמה בולי עץ קטנים מסביב לקופסה והפכתי את זה לבית עבורו, כיסיתי את הקופסה עם קש כדי לתת לו הרגשה בטוחה ופרטיות”

“אחר כך הצבתי גדר תיל לאורך הגדר הרגילה שלנו, כדי שלחתולים לא יהיה סיכוי להגיע אל העכבר. יש לי גם כלב קטן מסוג ג’ק ראסל טרייר כך שהחתולים יודעים לא לבוא לגינה, והעכברים ממש לא מעניינים אותו”

“כמה ימים לאחר מכן, שמתי לב שיש יותר מעכבר אחד בתוך ערימת בולי העץ, ולא לקח הרבה זמן לפני שהשניים יצאו לאכול קצת”

“החלטתי לבנות להם בית כי באמת רציתי להעניק להם מקום בטוח בגינה ומכיוון שהאכלתי אותם הרגשתי שזו האחריות שלי לשמור עליהם בטוחים כשהם יוצאים לאכול. בשל היותי צלם חיות בר, רציתי ליצור בית גידול יפיפה שיהפוך את התמונות שלי למדהימות!”

“השלב הראשון היה מערום בולי עץ – זה היה ממש קל ולקח לי בערך שעה לסיים. בימים לאחר מכן,  עכברים נוספים הגיעו, אז עשיתי שינויים והוספתי חדרים נוספים. בתוך המבנה של התיבה יש 2-3 דרכים שונות פנימה והחוצה, כדי שהעכברים יוכלו לברוח במקרה הצורך. במשך השבועות והחודשים הבאים, הכפר הקטן שלהם גדל בהתמדה”

“הוספתי עוד מקום והכנתי את הכפר לחורף vקר, כדי לתת לעכברים את הסיכוי הטוב ביותר לשרוד. ספרתי בערך 5 או יותר עכברים והנקבה, מילדרד, נראית בהיריון מתקדם, אז אנחנו מקווים להמון תינוקות בתקופת חג המולד”

“עכברים יכולים להמליט עד 14 תינוקות, כך שאולי אצטרך לפתח את הבנייה עוד יותר. אבל יש לי מקום ולא אכפת לי לחיות לצד יצורים קטנים, חמודים ופוטוגניים”

“נראה שהעכברים ממש אוהבים את הבית שלהם, והם התמקמו בתוכו בכיף. הם חיות בר אז הם עדיין יברחו אם אני אתקרב יותר מדי או אזוז מהר מדי, אבל לעתים קרובות אני מצליח לשבת במרחק של מטרים ספורים משם, לכוון את המצלמה ולקלוט אותם מאושרים כשהם יוצאים החוצה ומוצאים אגוזים”

“האוכל שאני נותן להם הוא בדרך כלל טבעי. אני בוחר לאסוף פירות יער, אגוזים ופירות שגודלים בחוץ. אני גם נותן להם את אותה תערובת של זרעים שאני שם עבור הציפורים, יחד עם זרעי חמניות, לוז או אגוזי מלך. כפינוק, אני נותן להם כמה תולעים יבשות’ אבל אני מנסה לדבוק במזון בריא”

“העכברים עדיין כאן וחיים באושר! החורף הגיע, אז הימים קצרים והם יוצאים פחות. ברגע שמתחיל להחשיך, די קשה לראות אותם. עם זאת, אני רואה אותם יוצאים ביום כדי לאכול. אני גם נותן להם חופנים של נוצות מכרית ישנה והם לוקחים את זה למיטה שלהם כדי לחמם עצמם בלילות החורף הקרים בבריטניה”

קרדיט תמונות: The Photography of Simon Dell | George the Mouse in a log pile house   |   מקור: boredpanda
שתפו עם החברים שתפו עם החברים