הגבר הזה רשם 17 עצות מועילות ומאד מרגשות לחיי נישואים מאושרים, שהוא מצטער שהוא לא ידע עליהן לפני שאשתו התגרשה ממנו…

לא משנה כמה זמן אתם נשואים, העצות האלו טובות לכולםזוגיות זה לא קל. כולנו עוברים כמה מערכות יחסים כאלו בחיינו, חלקן יותר מוצלחות וחלקן פחות. בעולם מושלם אולי היה איזשהו ספר או לפחות מדריך שאומר איך להגיע לזוגיות המושלמת. אבל אין. אבל זה לא אומר שאנחנו לא יכולים ללמוד מאחרים ולקבל מהם כמה עצות על סמך הניסיון שלהם.

ג’רלד רוג’רס היה נשוי במשך 16 שנים, עד שהוא ואשתו התגרשו. בפוסט כנה ואמיץ שפרסם בפייסבוק הוא שיתף עם הקוראים עצות חכמות לחיי הנישואין, שהוא היה שמח אם מישהו היה אומר לו לפני שהוא התחתן.

הנה 17 עצות מהפוסט שלו, שכל אחד יכול להיעזר בהן.

1. תמשיך לקחת אותה לבלות, גם אחרי החתונה

הדבר הכי חשוב שאתה צריך לזכור זה לא לקחת את האישה שלך כמובן מאליו. תזכור את כל מה שהבטחת לה כשהצעת לה להיות אשתך לתמיד ותישאר הגבר שהיא אמרה לו כן. אל תהפוך להיות עצלן.

2. תגן גם על הלב שלה וגם על הלב שלך

תשמור על הלב שלך באותה מידה שאתה שומר על הלב שלה. תאהב את העולם ואת עצמך, אבל תשאיר מקום קטן בלב אליו רק היא יכולה להיכנס. תדאג שהוא יהיה מוכן תמיד לקבל את פניה, ושאף אחת אחרת לא תיכנס לשם.

3. תמשיך להתאהב בה שוב ושוב

אנשים משתנים, וגם אתה. אתם שניכם כבר עכשיו אנשים שונים ממי שהייתם כשהתחתנתם, וגם בעוד 5 שנים תהיו שונים מאיך שאתם היום. השינויים הם בלתי נמנעים, אבל הם מאפשרים לכם לבחור אחד את השני מחדש. לכן חשוב שתמשיך לנסות לזכות בלב שלה, או שהיא תיתן אותו למישהו אחר.

4. אל תנסה לשנות אותה

התפקיד שלך הוא לאהוב אותה כמו שהיא. ואם היא משתנה, אתה צריך לקבל אותה כמו שהיא, וזה לא משנה איך היא השתנתה או אם זה מתאים לך או לא.

5. תראה רק את הטוב שבה כל יום

תתמקד בדברים שאתה אוהב בה, ואתה תראה את הדברים האלה יותר. גם אם תתמקד בדברים שאתה לא אוהב ומעצבנים אותך, אתה תראה אותם יותר. אז תתמקד בדברים הטובים ותהיה שקוע כולך באהבה ובידיעה שאתה הבן אדם הכי בר מזל בעולם שיש לך אותה בחיים שלך.

6. אל תאשים אותה אם משהו עיצבן אותך

אלו הרגשות שלך, אז תנסה לעצור אותן. לא מגיע לה לראות את הרגשות השליליים רק בגלל שמשהו מבחוץ עיצבן אותך. תתמודד עם הרגשות השליליים בעצמך. מה שאתה כן יכול לעשות זה לבקש ממנה עצה או לפנות אליה לנחמה. ברגע שתטפל בעצמך, לא יהיו עוד משקעים שנשארו בצד שלה.

7. תשלוט ברגשות שלך

זה לא התפקיד שלה לעשות אותך מאושר וגם לא עצוב. אתה צריך למצוא בעצמך את האושר שלך ולשתף אותו איתה. תכניס טעם לחיים, תהנה מהזוגיות שלך, ואף פעם אל תיתן לעצמך להגזים.

8. תישאר טיפשון

אל תיקח את החיים יותר מדי ברצינות. תזכור שצריך גם זמן לרגיעה וזמן לגרום לה לחייך. הצחוק מאיר את החיים שסביבנו ועושה לנו את החיים קלים יותר.

עצות חכמות נוספות – בעמוד הבא