המחקר הזה סוף סוף מסביר למה לנשים נמוכות ולגברים גבוהים יש את חיי הנישואים הכי מאושרים!

הגובה דווקא כן קובעאלו תמיד הדברים הקטנים בחיים שעושים את החיים שלנו יפים יותר… או שבעצם אלו הדברים הגדולים? לפי המחקר הבא, כנראה שזה פשוט השילוב ביניהם.

מחקר חדש גילה שלזוגות יש חיי נישואים מאושרים יותר כשהאישה נמוכה והבעל גבוה. כן, זה נשמע קצת מוזר וחסר היגיון, אבל אנחנו מבטיחים שתכף הכל יהיה מובן.

אנחנו, בכל מקרה, סיכמנו עבורכם את הממצאים, כך שכל מה שנותר לכם הוא לגלול מטה ולגלות הכל.

נשים מעדיפות גברים גבוהים

במחקר שערך המדען קיטה שון השתתפו 7,850 נשים. הממצאים גילו שלאושר של האישה יש קשר ישיר לגובה של בעלה. שון אומר שככל הנראה נשים נמשכות הרבה יותר לגברים גבוהים כי הן לא יכולות להסביר את הבחירה שלהן. הסיבה הפיזית הזו יכולה להשפיע על העדפותיה של האישה. אבל, וזה אבל חשוב: הגובה של הגבר משנה רק ב-18 השנים הראשונות של הנישואים. אחרי זה, זה כבר לא מה שיעזור.

גבר גבוה נותן לאישה תחושת בטחון וגורם לה להרגיש נשית

מחקרים אחרים נעשו בשביל לענות על השאלה: “האם הגובה משנה כשזה נוגע לעניינים של הלב?” והתשובה היא: “כן”. במחקר הזה השתתפו 601 נשים והנה חלק מההרגשות שהן שיתפו:

– לפעמים זה מרגיש מוזר שאני צריכה להביט מטה אל עייני אהובי.

– בא לי לנעול עקבים ועדיין להיות נמוכה יותר ממנו.

– בא לי לחבק אותו ולא להרגיש כאילו אני מחבקת נער.

–  כאישה, אני רוצה להרגיש עדינה ובטוחה בו-זמנית.

גברים גבוהים חכמים יותר

האמת, יש מחקרים שמצאו קשר ישיר בין גובה לאינטליגנציה, ויש מדענים שאכן טוענים שגברים גבוהים חכמים יותר מגברים נמוכים. אבל זה חשוב לציין שמהחקר לא טוען שכל האנשים הנמוכים הם לא חכמים. זוהי רק תוצאה של ממוצע.

Embed from Getty Images

גברים גבוהים מרוויחים יותר

על-פי מחקרים אחרים, ככל שאתם גבוהים יותר, כך אתם מרוויחים יותר. במהלך 30 שנות קריירה, אדם שהוא מעל 1.80 מטרים ירוויח 600,000 ש”ח יותר מאדם בגובה 1.65 מטרים. מחקרים נוספים טוענים שכל 2.5 ס”מ בגובה מוסיפים עוד 2 עד 2.5 אחוזים להכנסות.

לגברים גבוהים יש מעמד חברתי גבוה יותר

יש יותר ממחקר אחד שמצא קשר ישיר בין גובה לבין ומעמד וסטטוס חברתי. המסקנה הזאת נובעת מכך שגילו שגברים גבוהים נוטים להשתתף ביותר אירועים חברתיים. בזכות זה, הם רוכשים יכולות חברתיות שעוזרות להם להגיע ליותר מטרות בחיים שלהם.

Shaquille O’Neal and girlfriend Nicole “Hoopz” Alexander attend the Pencils Of Promise inaugural gala at Espace on Thursday, Nov. 17, 2011 in New York. (AP Photo/Evan Agostini) © AP / East News

אז מהו הבדל הגובה האידאלי בין גבר לאישה?

על פי מחקר של האנתרופולוג הפולני, בוגוסלאו פאולוסקי, נמצא שכסף, כבוד ואמון הם לא דברים שצריך להיות אכפת לנו מהם כשאנחנו בוחרים בן זוג. מה שבאמת משנה זה הבדלי הגובה. לפי המחקר של פאולוסקי גברים צריכים להיות גבוהים פי 1.09 מהנשים. רוצים לדעת אילו זוגות נכנסו לצד המוצלח של המחקר? הנה כמה דוגמאות שהמחקר הציג:

– טוני בלייר, ראש ממשלת אנגליה ולשעבר ואישתו, כריס בלייר – הוא גבוה ממנה פי 1.10

– ויקטוריה ודייויד בקהאם – 1.09 בדיוק.

בכל מקרה, פה בקוויקים, אנחנו מאמינים באהבה, וגם אם נתאהב בדרדס – אנחנו נהיה מאושרים…

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים