עובדי גן החיות הזה משתפים ב-16 עובדות מפתיעות על בעלי חיים שלא ברור איך לא הכרתם עד היום!

מספר 11 יהרוס לכם את כל מה שחשבתם על נשרים עד היום!ידעתם שחמישית מכל מיני היונקים בכדור הארץ הם עטלפים? ושהקנגורו הולכים בצורה מגושמת ומצחיקה כי הם לא יכולים להזיז את הרגליים שלהם בנפרד?

כן כן, קראתם נכון. מסתבר שלא משנה כמה אנחנו קוראים על בעלי החיים ואנחנו חושבים שאנחנו מכירים אותם, יש לא מעט דברים שאין לנו מושג.

עובדי גן החיות קולומבוס שבאוהיו, ארה”ב, החליטו לשתף את המבקרים שלהם והגולשים בעובדות מפתיעות ומרתקות על בעלי החיים שלא מלמדים בשום בית ספר. הנה 16 עובדות נבחרות שסביר להניח שלא הכרתם!

1. מפרקי הפלמינגו

“אנשים נוטים לחשוב שהברכיים של הפלמינגו מתכופפות בצורה לא נכונה, אבל זה לא נכון – המפרק שאתם רואים באמצע הרגל שלהם הוא לא הברך שלהם, זה הקרסול שלהם, הברך שלהם נמצאת גבוה יותר, והיא מתכופפת כמו הברכיים שלנו”.

2. אייל הצפון

“איילי הצפון הם מין האיילים היחיד שבו גם הזכרים וגם הנקבות מגדלים קרניים.”

3. פילים עם מודעות עצמית

“הפילים הם רק קומץ מבעלי חיים שיכולים לעבור את מבחן הראי – כלומר, הם יכולים לזהות את ההשתקפות שלהם (ולא לחשוב שזו חיה אחרת, כמו שכלבים וחתולים חושבים בדרך כלל). בדקו זאת על ידי הנחת סימן של גיר על מצחו של פיל ואז הציבו מולו מראה. הפיל חקר את הסימן על מצחו, הוא ידע שהוא מסתכל על עצמו.

בעלי החיים היחידים שעוברים את המבחן הזה הם הקופים הפרימטים וחיות אינטליגנטיות נוספות כמו דולפינים, לוייתני קטלן ועורבים ממשפחת העקעקים.”

4. ההתפתחות של קנגורואים צעירים

“לאם קנגורו יש שלושה שלבים שקשורים בהתפתחות הולד שלה: השהייה (היא יכולה להשהות את התפתחות העובר עד שתהייה מוכנה יותר). לנקבת הקנגורו יש שתי פטמות: כאשר העובר שלה נמצא בכיס הוא מחובר לפטמה אחת, וכאשר הוא על הקרקע, הוא יונק מהפטמה השנייה.

הדבר המדהים? כל אחת מהפטמות שלה יוצרת הרכב שונה של חלב שיענה על כל הצרכים התזונתיים השונים של הוולד שלה.”

5. צבע הפרווה של דובי הקוטב

“הפרווה של דובי הקוטב היא לא לבנה, היא שקופה, כמו סיבים אופטיים, וגם העור שלהם שחור”.

6. חתולים מגרגרים ושואגים

“יש כמה דרכים לסווג את החתולים הגדולים, הדרך השימושית ביותר היא לפי הקולות שלהם: שאיגות (נמרים ואריות), וגרגורים (כמו שונר). הפומה הוא החתול הגדול ביותר חתול שמגרגר, שמעתי את זה מקרוב, זה מדהים, גרגור של צ’יטה נשמע כמו מנוע של אופנוע.”

7. החיות שהכי קרובות אלינו מבחינה גנטית

“השימפנזה הננסית, המכונה גם “בונובו”, היא הקרוב הגנטי ביותר שלנו (הם קרובים אלינו יותר משימפנזים או גורילות). הם כמעט לגמרי לא תוקפניים, מטריארכליים, ומשתמשים במין כדי לפתור את כל הבעיות שלהם, הן במין רגיל והן באינטראקציות שונות כמו מין לא חודרני (אוראלי, אוננ*ות וכו’). זה תחום מעניין לעבוד בו, תאמינו לי “.

8. אוכלוסיית העטלפים

“חמישית מכל מיני היונקים הידועים הם עטלפים”.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים